SEARCH CONSOLE Insights چیست؟ از بخش کنسول جستجوی جدید پرده برداری کنید

اخیراً ایمیلی از کنسول جستجو دریافت کردیم که در آن بخش جدیدی از کنسول جستجو را فراخوانده بود بینش کنسول جستجو فاش شد. در این ایمیل، گوگل از ما خواسته است که از این نسخه آزمایشی استفاده کنیم و نظرات خود را چه برای خودمان و چه برای بدتر، با گوگل به اشتراک بگذاریم. اگر علاقه مند به آشنایی با این بخش جدید از کنسول جستجوی گوگل هستید، ادامه این مقاله را بخوانید.

SEARCH CONSOLE Insights چیست؟

Insights کنسول جستجو این یک تجربه جدید است که برای نویسندگان و تولیدکنندگان محتوا طراحی شده است تا به مخاطبان خود کمک کند تا بفهمند سایت آنها چگونه محتوا را پیدا می کند. این رابط جدید از داده های جستجوی کنسول جدید و Google Analytics استفاده می کند.

WikiDemi به شما پیشنهاد می کند: کنسول جستجوی جدید گوگل را بیاموزید

SEARCH CONSOLE INSIGHTS چگونه به شما کمک می کند؟

این تجربه جدید می تواند به شما (نویسنده یا سازنده محتوا) کمک کند تا پاسخ بسیاری از سوالات در مورد محتوای سایت خود را پیدا کنید. سوالاتی مانند:

1. بهترین محتوای شما از نظر عملکرد چیست؟

2. محتوای جدید شما چگونه کار می کند؟

3. مردم چگونه به محتوای شما به صورت آنلاین دسترسی دارند؟

4. آخرین عبارات و پرس و جوهای گوگل شما چیست؟

5. کدام سایت ها و مقالات دیگر به محتوای سایت شما لینک دارند و آیا لینک جدیدی دریافت کرده اید یا خیر؟

چه کسی اکنون می‌تواند از SEARCH CONSOLE Insights استفاده کند؟

این قسمت از کنسول جستجو در حال حاضر یک نسخه بتا بسته است، به این معنی که فقط برای افرادی در دسترس است که یک ایمیل رسمی از Google برای یک سایت خاص دریافت کرده اند و به طور خاص برای انجام این کار دعوت شده اند. از بخش ها استفاده کنید (این روش معمولاً برای آزمایش یک محصول جدید یا ارائه نسخه آزمایشی یک ابزار استفاده می شود)

گوگل امیدوار است در آینده ای نه چندان دور این تجربه را در اختیار کاربران بیشتری قرار دهد و همچنین به کاربران اجازه دهد تا سایت های بیشتری را به این بخش اضافه کنند. پس منتظر اخبار و به روز رسانی های بیشتر در این زمینه در آینده باشید.

چگونه می توانید به SEARCH CONSOLE INSIGHTS دسترسی پیدا کنید؟

اگر کاربر بتا هستید، می توانید از سه مکان مختلف به Search Console Insights دسترسی داشته باشید:

  1. از طریق پیوند در ایمیل رسمی که قبلاً از Google دریافت کرده اید.
  2. «Search Console Insights» را در گوگل جستجو کنید و روی پیوند نتایجی که ظاهر می شود کلیک کنید.
  3. از طریق پیوند جستجو در کنسول که در نتایج Google ظاهر می شود به آن دسترسی پیدا کنید. (توجه داشته باشید که این گزینه در حالت ناشناس در جستجوی مخفی ظاهر نمی شود و باید وارد حساب کاربری گوگل خود شده باشید).

حال اگر عبارتی را در گوگل جستجو کنید که سایت بتا شما را رتبه بندی کند، بخشی به نام «عملکرد جستجو برای این پرس و جو» در بالای صفحه ظاهر می شود. در پایین این بخش پیوندی وجود دارد که می‌توانید روی آن کلیک کنید تا به Search Console Insights دسترسی پیدا کنید.

چگونه می توانید بازخورد Google را در مورد SEARCH CONSOLE INSIGHTS ارائه دهید؟

یک پیوند بازخورد ویژه در بالا و پایین Search Console Insights وجود دارد که می توانید از آن استفاده کنید. می توانید نظرات خود را هم مثبت و هم سازنده به گوگل بدهید. از این طریق می توانید به بهبود این قسمت از کنسول جستجو کمک کنید.

خب همانطور که توضیح دادیم این بخش هنوز در دسترس عموم نیست. اما آشنایی با ویژگی های جدید کنسول جستجوی گوگل جالب است. این مقاله در آینده دوباره به روز خواهد شد تا تجربیات جدید خود را در این قسمت با شما به اشتراک بگذاریم.

مزایای SERCH CONSOLE INSIGHTS برای تولیدکنندگان محتوا

خب تا اینجا به طور خلاصه در مورد عملکرد این قسمت از تقاضای کنسول صحبت کردیم. حال می خواهیم به بخش های مختلفی که این ابزار برای تحلیل محتوا در اختیار شما قرار می دهد نگاهی بیندازیم.

گزارش کلی از محتوای سایت

این بخش نمودار تحلیل محتوای سایت شما را ارائه می دهد. این نمودار نشان می دهد که چند نفر از سایت شما در تاریخ های مختلف بازدید کرده اند. همچنین در ابتدای این بخش می توانید تعداد بازدیدکنندگان سایت خود را در 28 روز گذشته مشاهده کنید. همچنین می توانید دریابید که افرادی که به سایت شما می آیند به طور متوسط ​​چه مدت از هر صفحه سایت شما بازدید می کنند.

گزارش مطالب جدید

در این بخش می توانید لیست مطالب منتشر شده اخیر را مشاهده کنید. تعداد بازدید و زمان لازم برای خواندن هر مقاله نیز نمایش داده می شود.

محبوب ترین محتوای شما

در این بخش می توانید محبوب ترین و پربازدیدترین مطالب سایت خود را مشاهده کنید. همچنین می توانید ببینید که محتوا در 28 روز گذشته چقدر رشد کرده است.

چگونه مردم شما را پیدا می کنند

در این بخش می توانید کانال هایی را مشاهده کنید که افراد از طریق آن ها به محتوای سایت شما دسترسی دارند. همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید، بیشتر ترافیک سایت ویکی دمی از جستجوی ارگانیک با گوگل است.

لینک های توصیه شده از سایت های دیگر

در این بخش می توانید ببینید کدام صفحات وب به صفحه شما پیوند دارند. در تصویر زیر می توانید لیست صفحاتی که به WikiDemi پیوند دارند را مشاهده کنید.

بخش رسانه های اجتماعی

این بخش اطلاعات کلی از بخش رسانه های اجتماعی را نشان می دهد. این اطلاعات در واقع از Google Analytics در سایت شما گرفته شده است. ممکن است خیلی دقیق نباشد، اما می توانید اطلاعات کلی در مورد اینستاگرام و سایر شبکه های اجتماعی را در این بخش از Search Console Insights بیابید.

SEARCH CONSOLE Insights چیست؟ رونمایی از بخش جدید کنسول جستجو برای اولین بار در ویکی دمی. به نظر می رسد.