منو سایت

5 دلیل مهم برای اهمیت تجربه کاربری

 تاریخ انتشار :
/
  آموزش سئو

گوگل از ماه می امسال بر نقش کلیدی تجربه کاربری در افزایش رتبه سایت تاکید کرده است. البته این تاکید دلایل زیادی دارد که در ادامه به بیان آنها می پردازیم. همه ما می دانیم که ترجیحات مشتری بر طراحی بخش های مختلف کسب و کار تأثیر می گذارد و بر هر چیز دیگری ارجحیت دارد.

امروزه مصرف کنندگان تجربه کاربری راحت، کارآمد و سریع را بر هر چیز دیگری ترجیح می دهند. بنابراین یکی از نیازهای اصلی در ایجاد یک سایت عالی، طراحی رابط کاربری، تجربه کاربری و حفظ رضایت مشتری است.

USER EXPERIENCE چیست و چرا مهم است؟

تجربه کاربری به تجربه کلی کاربر هنگام مرور یک وب سایت اشاره دارد. به این ترتیب تجربه کاربری تمامی جنبه های تعامل شرکت با مشتریان بالقوه را پوشش می دهد.

در دنیای رقابتی امروز، اهمیت تجربه مصرف کننده توسط بسیاری از صاحبان مشاغل به خوبی درک شده است. همه می دانند که یک تجربه کاربری خوب، پل محکمی بین نیازهای مشتری و اهداف تجاری ایجاد می کند.

اهمیت تجربه کاربری

اگر هنوز با این مقاله قانع نشده اید و هنوز در این فکر هستید که چرا اهمیت تجربه کاربری در اولویت است، قطعا نظر شما تغییر خواهد کرد. در ادامه مقاله به مزیت های طراحی تجربه کاربری اشاره خواهیم کرد که تاثیر زیادی در رضایت مشتری و در نهایت درآمد خواهد داشت.

تجربه کاربری باعث افزایش نرخ تبدیل می شود

سایت های زیادی وجود دارند که محصولات و خدمات مختلفی را ارائه می دهند، اما کاربران سایت هایی را انتخاب می کنند که تجربه کاربری آسان تر و جذاب تری داشته باشند. طبق یک مطالعه، یک تجربه کاربری خوب می تواند نرخ تبدیل را تا 400٪ افزایش دهد.

دسترسی و استفاده صحیح از وب سایت می تواند تأثیر باورنکردنی بر رضایت کاربران داشته باشد. زمانی که تجربه کاربری به خوبی طراحی شود، میل بازدیدکنندگان را افزایش می دهد و به طور قابل توجهی بر تمایل آنها برای خرید محصولات یا خدمات تأثیر می گذارد. این دلیل واضحی است که چرا تجربه کاربر بسیار مهم است.

اهمیت تجربه کاربری در رتبه بندی سایت

رسیدن به رتبه اول گوگل رویای هر کسب و کاری است. یک تجربه کاربری زیبا و آسان می تواند تاثیر مستقیمی بر راه اندازی یک کسب و کار در بالای لیست نتایج گوگل داشته باشد.

وقتی تجربه کاربری یک وب سایت به خوبی طراحی شده باشد، مطمئناً به مرور زمان ترافیک سایت افزایش می یابد و در نتیجه تعداد مشتریان سایت افزایش می یابد.

یک تجربه کاربری جذاب نه تنها بر سئو سایت تاثیر می گذارد، بلکه باعث افزایش رتبه آن در گوگل می شود. بیایید اینگونه به قضیه نگاه کنیم؛ اگر تجربه کاربری به خوبی طراحی شود، سئو بهبود خواهد یافت. زیرا هدف از تجربه کاربری جذب مخاطب و افزایش تعداد بازدیدکنندگان سایت های مختلف مانند فروشگاه، شرکت یا سایت تخصصی است.

اهمیت تجربه کاربری در سئو

علاوه بر موارد فوق، زیبایی بصری را نیز باید در تجربه کاربری در نظر گرفت. زیرا برای دریافت محصولات و خدمات خود باید تا حد امکان کاربران را در صفحه نگه دارید.

تجربه مصرف کننده اعتماد و اعتبار برند را افزایش می دهد

اکثر مصرف کنندگان قبل از خرید به دنبال خدمات و کالاهایی هستند که می خواهند. افزایش تعامل مشتری و ایجاد اعتماد به برند برای صاحبان مشاغل، به ویژه برای تازه واردان به بازار دیجیتال، آسان نیست.

کاربران بالقوه چگونه می توانند به شما اعتماد کنند؟ برای دستیابی به این هدف، کاربران باید دلایل خوبی برای انتخاب سایت شما از بین تعداد زیادی سایت رقیب داشته باشند. فرقی نمی کند از طریق گوگل یا سایر مرورگرها از سایت شما بازدید کنند.

افزایش اعتماد می تواند نقش مهمی در افزایش تعداد مشتریان و فروش داشته باشد. بنابراین استفاده از یک تجربه خوب مصرف کننده می تواند شما را در بلندمدت به اهداف اصلی برند مانند وفاداری و حفظ مشتری برساند.

البته باید به خاطر داشته باشید که استراتژی شما برای دستیابی به این اهداف در بلندمدت یکسان است.

در زمان و هزینه صرفه جویی کنید

اگر صاحب یک کسب و کار هستید، بهتر است تجربه کاربری خوبی برای کسب و کار خود داشته باشید. زیرا تجربه مصرف کننده با بهره وری بالا نه تنها هزینه های کسب و کار را کاهش می دهد، بلکه در زمان نیز صرفه جویی می کند.

طراحی تجربه کاربری به ویژه در مراحل اولیه توسعه محصول اهمیت دارد. زیرا تغییر ساختار محصول و قسمت های مختلف سایت پس از راه اندازی آن بسیار سخت و پرهزینه است.

اهمیت تجربه کاربری در کاهش هزینه ها

افزایش درآمد

زمانی که برای ایجاد یک تجربه کاربری قوی و جذاب سرمایه گذاری می کنید، تعداد بازدیدکنندگان سایت شما افزایش می یابد و در نتیجه فروش شرکت افزایش می یابد.

زیرا فرآیند یافتن کالای مورد نظر و پرداخت هزینه آن برای مصرف کنندگان بسیار آسان خواهد بود و این مشکل باعث می شود که مصرف کنندگان محصولات شما را به افراد دیگر ارائه دهند. علاوه بر این، تجربه مصرف کننده حرفه ای مشتریان بالقوه شما را به میزان قابل توجهی تشویق می کند تا محصولات مورد نیاز خود را خریداری کنند و آنها مجبور نخواهند شد برای خرید همان محصول به یک شرکت رقیب مراجعه کنند.

با توجه به موارد فوق، استفاده از ابزار قدرتمند طراحی UI یا UX، قابلیت استفاده و دسترسی به سایت شما را تا حد زیادی افزایش می دهد. البته لازم به ذکر است که در طراحی تجربه کاربری باید عادات مختلف کاربران اینترنت در کشورهای مختلف را در نظر گرفت تا سطح سودآوری افزایش یابد.

تمام موارد ذکر شده در این مقاله می تواند بدون تجربه کاربری آن را برای شما مهم تر کند. افزایش نرخ تبدیل، رتبه سایت، اعتبار و اعتماد برند، صرفه جویی در زمان و هزینه و در نهایت افزایش درآمد با طراحی یک تجربه کاربری خوب. پس بهتر است به جای صرف هزینه اضافی، یک تجربه کاربری خوب را برنامه ریزی کنید.

5 دلیل مهم برای اهمیت اولین تجربه کاربری در ویکی دمی. به نظر می رسد.