منو سایت

15 موتور جستجوی برتر (بهترین و محبوب ترین در جهان)

 تاریخ انتشار :
/
  آموزش سئو
15 موتور جستجوی برتر (بهترین و محبوب ترین در جهان)

در این صفحه فهرستی از 15 موتور جستجوی برتر جهان را مشاهده خواهید کرد.

در پایان این راهنما نموداری را با 15 موتور جستجوی برتر که بر اساس موقعیت در رتبه‌بندی و سهم بازار جهانی مقایسه شده‌اند، پیدا خواهید کرد.

هدف از این راهنما ارائه لیستی از پانزده موتور جستجوی محبوب در اینترنت است تا بتوانید دریابید که کدام شرکت ها بیشترین تسلط را در جستجوی آنلاین دارند. همچنین اینجاست تا به عنوان منبعی برای استناد و پیوند به مقالات، پست‌های وبلاگ و نشریات آنلاین شما بر اساس داده‌های تحقیقات بازار عمل کند.

لیست 15 موتور جستجوی برتر

لیست 15 موتور جستجوی برتر

شماره 1 گوگل 15 موتور جستجوی برتر جهان

1. موتور جستجوی گوگل

گوگل در صدر فهرست 15 موتور جستجوی برتر قرار دارد، زیرا بیشترین سهم بازار را با 92.01% دارد و تقریباً 6.9 میلیارد جستجو در روز دریافت می کند.

لینک: https://www.google.com/

کاربران آنلاین برای بازیابی طیف وسیعی از اطلاعات به گوگل مراجعه می کنند. از جستجوهای روزانه، جستجوی مکان، جستجوی محصول گرفته تا آخرین اخبار، گوگل یک پورتال اینترنتی اختصاصی ارائه می کند. گوگل همچنین الگوریتم های خود را حدود 500-600 بار در سال به روز می کند و به کاربران امکان دسترسی به نتایج جستجوی جدید و با کیفیت را می دهد.

شماره 2 بینگ 15 تا از بهترین موتورهای جستجو

2. موتور جستجو بینگ

در رتبه دوم به عنوان یکی از 15 موتور جستجوی برتر، مایکروسافت بینگ با 2.96 درصد سهم بازار قرار دارد.

لینک: https://www.bing.com/

موتور جستجوی مایکروسافت بینگ روزانه حدود 900 میلیون جستجو می بیند و به داشتن طرفداران فوق العاده وفادار معروف است. ادغام بینگ با محصولات مایکروسافت و برنامه پاداش ویژه آن، که مصرف کنندگان را تحریک می کند، نقاط فروش قوی را برای این موتور جستجوی محبوب ارائه می دهد.

ویژگی های دیگری که بینگ را در رتبه دوم قرار داده است عبارتند از:

  • کیفیت تصویر استثنایی و طیف گسترده ای از گزینه های فیلتر
  • جستجوی عکس معکوس
  • تصویر در روند
  • جستجوی بصری
شماره 3 یاهو 15 مورد از محبوب ترین موتورهای جستجو

3. موتور جستجوی یاهو

یاهو با سهم بازار 1.51 درصد در رتبه سوم در بین 15 موتور جستجوی محبوب جهان قرار دارد.

لینک: https://www.yahoo.com/

موتور جستجوی یاهو توسط بینگ پشتیبانی می‌شود و یک پورتال وب است که کاربران را به سفری اکتشافی می‌برد نه اینکه نتایج جستجوی ساده را برای جستجوهای هدفمند بازگرداند.

موتور جستجوی بایدو شماره 4

4. موتور جستجوی Baidu

بایدو که به عنوان گوگل چینی شناخته می شود، چهارمین موتور جستجوی محبوب است. طبق آخرین گزارش داده های بازار موتورهای جستجو، این بازار دارای سهم فعلی 1.17٪ است و ماهانه حدود 504 میلیون کاربر دریافت می کند.

لینک: https://www.baidu.com/

بایدو نتایج جستجوی زبان ماندارین را ارائه می دهد. این بدان معنی است که بایدو به طور طبیعی به رتبه بندی وب سایت های میزبانی شده بر روی سرورهای چینی معتاد است. بایدو همچنین تبلیغات را در صفحه اول SERP خود علاوه بر نتایج ارگانیک، که مشابه گوگل است، در اولویت قرار می دهد.

اگر وب‌سایتی دارید که به زبان چینی خالص نوشته شده است، بایدو اولین جایی است که باید تلاش‌های سئوی خود را متمرکز کنید. با این حال، درک این نکته مهم است که موتور جستجوی Baidu به شدت سانسور شده است، به همین دلیل است که بسیاری از تصاویر و پست‌های محتوای طرفدار دموکراسی از سایت ممنوع شده‌اند.

شماره 5 موتور جستجوی Yandex

5. موتور جستجوی Yandex

در جایگاه پنجم، Yandex روسیه با سهم بازار جهانی 1.06 درصد قرار دارد. این موتور جستجوی پیشرو در روسیه با سهم بازار بیش از 65 درصد در این کشور است.

لینک: https://yandex.com/

رابط کاربری Yandex برای پیمایش آسان است و نتایج جستجویی را ارائه می دهد که بر جغرافیای آمریکا متمرکز نیستند. Yandex در سایر کشورهای اروپای شرقی مانند اوکراین، ترکیه و بلاروس نیز موجود است.

موتور جستجو شماره 6 DuckDuckGo

6. موتور جستجو DuckDuckGo

DuckDuckGo در حال حاضر سهم بازار 0.68٪ را دارد و روزانه حدود 98.79 میلیون جستجو را پردازش می کند. این یکی از سریع ترین موتورهای جستجو در حال رشد است که بین ژانویه 2020 و ژانویه 2021 افزایش 73 درصدی در تقاضا را ثبت کرده است.

لینک: https://duckduckgo.com/

آیا می خواهید در حین مرور اینترنت حریم خصوصی خود را حفظ کنید؟

سپس DuckDuckGo بهترین موتور جستجو برای شما خواهد بود. در واقع، بالاترین سهم بازار را در بین 15 موتور جستجوی برتر دیگر در این لیست زیر دارد که حفظ حریم خصوصی داده ها را نیز در اولویت اول کاربران خود قرار می دهد.

DuckDuckGo یک موتور جستجوی ساده و تمیز، اطلاعات شخصی کاربر را جمع‌آوری یا ذخیره نمی‌کند. بنابراین اگر از اشتراک‌گذاری یا فروش اطلاعات شخصی شما توسط شرکت‌ها به تبلیغ‌کنندگان خسته شده‌اید، این موتور جستجو محبوب‌ترین موتور جستجو برای محافظت از داده‌های شما است.

# 7 موتور جستجو Ask.com

7. موتور جستجوی Ask.com

Ask.com هفتمین موتور جستجوی برتر است و سهم بازار 0.42٪ را در اختیار دارد.

لینک: https://www.ask.com/

Ask.com کاربران را به جستجوی نتایج با ارسال یک سوال تشویق می کند. همچنین برای یافتن صفحات وب یا وبلاگ ها در یک جایگاه خاص فقط با تایپ یک کلمه عالی است.

شماره 8 موتور جستجو Naver

8. موتور جستجوی ناور

ناور با رتبه 8 در 15 موتور جستجوی محبوب برتر، موتور جستجوی شماره یک در کره جنوبی است. در سطح جهانی، Naver دارای سهم بازار 0.13٪ است، در حالی که در کره جنوبی تقریباً 74.7٪ از کل جستجوهای جستجو در کشور را پردازش می کند.

لینک: https://www.naver.com/

Naver در بین کاربران کره‌ای محبوب‌تر از Google است، زیرا نتایج با کیفیتی را به زبان کره‌ای ارائه می‌دهد.

موتور جستجوی AOL شماره 9

9. موتور جستجوی AOL

نهمین موتور جستجوی محبوب AOL Search است که در حال حاضر 0.06 درصد از سهم بازار جهانی را در اختیار دارد.

لینک: https://search.aol.com/

پورتال وب مستقر در نیویورک یکی از قدیمی ترین ارائه دهندگان خدمات اینترنتی است که در سال 1985 راه اندازی شد. امروزه موتور جستجوی AOL عمدتاً به مشتریانی خدمات می دهد که هنوز حساب های ایمیل AOL خود را دارند.

# 10 موتور جستجو برای لیست

10. موتور جستجو برای لیست

فهرست یک موتور جستجو است که سهم بازار آن در جمهوری چک متمرکز است. در سطح جهانی، سهم بازار آن 0.05٪ است.

تماس: https://napoveda.seznam.cz/en/seznamcz-web-search/

شماره 11 موتور جستجوی Sogou

11. موتور جستجو Sogou

در حالی که Baidu پادشاه بازار موتورهای جستجوی چین است، Sogou ساعت دیگری برای موتورهای جستجو است. در حال حاضر حدود 15 درصد سهم بازار چین را در اختیار دارد و تقریباً 650 میلیون کاربر در ماه را زیر نظر دارد. در سطح جهانی، سهم بازار Sogou 0.03٪ برآورد شده است.

لینک: https://www.sogou.com/

Sogou نه تنها دومین موتور جستجوی برتر چینی، بلکه پیشروترین سایت جستجوی صوتی در این کشور است. دارای قابلیت‌های ترجمه سطح بالا، دستیار تایپ هوش مصنوعی Sogou و توانایی جستجو در حساب‌های عمومی WeChat است.

# 12 موتور جستجوی Qwant

12. موتور جستجوی Qwant

Qwant یکی دیگر از موتورهای جستجوی پیشرو است که اهمیت حریم خصوصی کاربران را حفظ می کند و سهم بازار جهانی 0.03٪ را دارد.

لینک: https://www.qwant.com/

Qwant در سال 2013 راه اندازی شد و یک موتور جستجوی مبتنی بر اتحادیه اروپا است که به 26 زبان موجود است. Qwant در حال حاضر حدود 10 میلیون درخواست جستجو در روز و 50 میلیون کاربر فردی در ماه دریافت می کند.

شماره 13 موتور جستجوی صفحه اصلی

13. موتور جستجوی خانه

Startpage یک موتور جستجوی هلندی است که محبوب ترین ویژگی آن حفظ حریم خصوصی کاربر است. Startpage در حال حاضر سهم بازار جهانی 0.02٪ را دارد.

لینک: https://www.startpage.com/

صفحه اصلی در اصل برای ارائه نتایج جستجو در سطح Google بدون استفاده از کوکی های شخص ثالث و تبلیغات هدفمند در نظر گرفته شده است. اگرچه پیشنهادات جستجوی آن مشابه گوگل است، اما Startpage تقویم یا سرویس ایمیلی ندارد که بتوان آن را برای جذب کاربران بیشتر اضافه کرد.

موتور جستجوی اکوزیا شماره 14

14. موتور جستجو Ecosia

Ecosia یک موتور جستجو توسط Bing است که در برلین، آلمان مستقر است و بر خلاف هر پلتفرم دیگری که دیده اید. سهم بازار جهانی آن حدود 0.10 درصد است.

لینک: https://www.ecosia.org/

برای مصرف کنندگانی که از مشارکت مثبت شرکت در محیط زیست قدردانی می کنند، Ecosia یک گزینه عالی است. این موتور جستجو 80 درصد از درآمد خود را از تبلیغات درختکاری به سازمان های غیرانتفاعی که بر احیای جنگل متمرکز هستند اهدا می کند. معمولاً هر 45 جستجو در موتور جستجوی Ecosia یک درخت کاشته می شود.

# 15 جستجوی رمزگذاری موتور جستجو

15. Search Encrypt Engine Search

اگرچه سهم بازار جهانی به طور رسمی برای Search Encrypt گزارش نشده است، اما تخمین زده می شود که کمتر از 0.01٪ باشد. این موتور جستجو انجام می دهد. با این حال، حدود 5 میلیون بازدید کننده در هفته دریافت می کند، به همین دلیل است که در رتبه 15 در این لیست قرار دارد.

لینک: https://www.searchencrypt.com/home

Search Encrypt یک موتور جستجوی خصوصی است که تضمین می کند جستجوهای شما ناشناس و همچنین خصوصی باقی می مانند. این امر با ادغام مجموعه ای از روش های رمزگذاری محلی، مانند رمزگذاری AES-256 امکان پذیر است. همچنین می توانید از وب سایت برای جستجوهای خود استفاده کنید یا افزونه مرورگر Google Chrome یا Mozilla Firefox را نصب کنید.

15 محبوب ترین موتورهای جستجو

رتبه بندیموتور جستجوسهم بازار
1گوگل92.01٪
2بینگ2.96٪
3یاهو1.51٪
4بایدو1.17٪
5یاندکس1.06٪
6DuckDuckGo0.68٪
7Ask.com0.42٪
8ناور0.13٪
9AOL0.06٪
10فهرست کنید0.05٪
11سوگو0.03٪
12Qwant0.03٪
13صفحه نخست0.02٪
14اکوزیا0.01٪
15جستجوی رمزگذاری<.01٪

منبع داده: سهم بازار موتور جستجو StatCounter

می توانید با مراجعه به این صفحات دیگر درباره این 15 موتور جستجوی برتر اطلاعات بیشتری کسب کنید: فهرستی از 5 موتور جستجوی برتر و فهرستی از 10 موتور جستجوی برتر.

خلاصه 15 موتور جستجوی برتر جهان

امیدوارم از این لیست از 15 موتور جستجوی برتر دنیا لذت برده باشید.

همانطور که متوجه شدید، 15 موتور جستجوی برتر بیش از 99٪ از سهم بازار جهانی برای تقاضای مصرف کننده را تشکیل می دهند. به راحتی می توانید این لیست از پانزده موتور جستجوی محبوب را در مقالات، پست های وبلاگ و پست های آنلاین خود نقل قول و لینک کنید.

نشریه 15 موتور جستجوی برتر (بهترین و محبوب ترین در جهان) برای اولین بار در SEO Chatter ظاهر شد.