منو سایت

  • خانه
  • آموزش سئو
  • کپی رایتینگ چیست؟ تکنیک هایی برای تاثیر بیشتر بر مشتری

کپی رایتینگ چیست؟ تکنیک هایی برای تاثیر بیشتر بر مشتری

 تاریخ انتشار :
/
  آموزش سئو
کپی رایتینگ چیست؟ تکنیک هایی برای تاثیر بیشتر بر مشتری

کپی رایتینگ چیست؟ تکنیک هایی برای تاثیر بیشتر بر مشتری

بهترین، راحت ترین، ارزان ترین، با کیفیت ترین خدمات 24 ساعته؛ بیایید چند دقیقه به این کلمات فکر کنیم. این کلمات عباراتی هستند که حتماً هنگام خرید حضوری از فروشنده شنیده ایم یا هنگام خرید آنلاین در صفحات وب دیده ایم. اما چرا این کلمات و عبارات مهم هستند؟

کپی رایتینگ جادوی متقاعد کردن مخاطب از طریق کلمات است. در واقع کپی رایتینگ فرآیند تولید محتوا با کلمات مرتبط، جذاب و ارزشمند است که مخاطب را به انجام کاری هدفمند ترغیب می کند.

در این مقاله می خواهیم نگاه دقیق تری به کپی رایتینگ داشته باشیم تا بتوانیم از این ابزار موثر برای افزایش فروش سایت خود استفاده کنیم. اگر شما هم می خواهید با حرف هایتان جادو کنید تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

هدف از کپی رایتینگ چیست؟

کپی رایترها از کلمات استفاده می کنند تا افراد را تحت تاثیر قرار دهند تا به روشی خاص فکر کنند، احساس کنند و رفتار کنند. با کمک کپی رایتینگ، فروش سازمانی افزایش یافته و گسترش کسب و کار ایجاد می شود.

نمونه هایی از کپی رایتینگ مورد استفاده در بازاریابی

با این حال، کپی رایتینگ زمانی ارزشمند است که واضح، مختصر و متمرکز بر نیازهای مشتری باشد. بنابراین کپی رایتینگ هنر متقاعد کردن مردم برای انجام یک عمل خاص از طریق کلمات است.

کپی رایتینگ نقش مهمی در دنیای بازاریابی دارد. با این حال، این تکنیک مهم تنها بخشی از بازاریابی محتوا است. اگر می خواهید در مورد این مفهوم بیشتر بدانید، ما مقاله “بازاریابی محتواادامه مطلب

تفاوت بین کپی رایتینگ و تولید محتوا

در بیشتر موارد، دو مفهوم کپی‌رایتینگ و تولید محتوا به جای یکدیگر استفاده می‌شوند. با این حال، تفاوت های قابل توجهی بین این دو وجود دارد. در واقع، کپی رایتینگ بیشتر بر افزایش فروش متمرکز است تا تولید محتوا.

در حالی که از تولید محتوا برای آموزش و افزایش اعتماد به نفس مخاطبان و رفع مشکلات آنها استفاده می شود. کپی رایتینگ شکل تخصصی تری از محتوا است که نرخ تبدیل را تغییر می دهد.

کپی رایتینگ معمولا در آخرین مرحله سفر خریدار در سایت استفاده می شود. مرحله ای که مخاطبان یک وب سایت آماده خرید هستند.

مهارت های یک کپی رایتر چیست؟

در مقابل، تولید محتوا کل قیف بازاریابی را در بر می گیرد و تمرکز آن بر متقاعد کردن مشتری برای انجام یک اقدام خاص خواهد بود. هر دو مفهوم یک نوع تخصص در نظر گرفته می شوند. کپی رایتینگ بر اساس روانشناسی و درک بهتر مخاطبان به منظور افزایش تاثیرگذاری بر روی آن است.

در حالی که محتوا بر اساس داده ها و اطلاعات خواهد بود. به گونه ای که هدف استفاده از این موتورهای جستجو است. به کمک تولید محتوا به نحوه دیده شدن در صفحه نتایج موتور جستجو با کلمات کلیدی و نوشتن صفحات مختلف سایت توجه خواهید کرد.

اگر می خواهید در مورد روند کسب موقعیت در نتایج جستجو بیشتر بدانید، پیشنهاد می کنیم به مقاله “سئو چیست؟در این مقاله هر آنچه که باید در مورد سئو بدانید به زبان ساده بیان شده است.

استفاده از تکنیک های کپی رایتینگ؛ بهبود سئوی سایت

کپی رایتینگ فقط تکرار برخی کلمات نیست!

به عبارت دیگر، شما نمی توانید تنها با استفاده از کلماتی که دارای معنای مثبت هستند یا عباراتی که جذاب به نظر می رسند، در جذب مخاطب موفق باشید. در زیر، برخی از تکنیک های رایج کپی رایتینگ را با هم مرور خواهیم کرد.

توجه داشته باشید که کپی رایتینگ تنها یک تکنیک برای طراحی و ساخت یک صفحه فرود جذاب و هدفمند است. با خواندن مقالهصفحه فرود» در وبلاگ وبسیما می توانید طراحی و اجرای یک صفحه فرود جذاب از صفر تا صد را مطالعه کنید.

راوی؛ مهمترین تکنیک برای کپی رایتینگ موفق

احتمالا دیالوگ های فیلم ها را هم به خاطر دارید. این حفظ دیالوگ به دلیل ماهیت سرگرم کننده فیلم ها نیست. بلکه فیلم های موفق با داستان های خود ذهن و احساسات مخاطب را به حرکت در می آورند. یک بازاریاب موفق با استفاده از داستان گویی می تواند احساس بهتری را به مخاطب منتقل کند و توجه او را جلب کند.

می توان واقعیت را از طریق 5 حس درک کرد. به همین دلیل است که بازاریابان باهوش سعی می کنند از طریق داستان گویی تصویری ذهنی در مخاطب ایجاد کنند.

مزایای داستان سرایی در بازاریابی

با کمک قصه گویی می توانید با مخاطب ارتباط برقرار کنید. اگر داستان شما بر اساس حواس پنجگانه باشد، درگیری مخاطب عمیق تر خواهد بود. اما اگر بتوانید مخاطب را مجبور کنید از طریق داستان‌های احساسی پاسخ دهد، شانس به نفع شماست.

استفاده از مشوق ها برای رسیدن به قلب مخاطب

محرک ها در واقع ابزاری برای تأثیرگذاری، ایجاد انگیزه و ترغیب مشتری به خرید هستند. نویسنده «جو شوگرمن» در کتاب خود به 30 دلیل برای تغییر هوشیاری و احساسات مخاطب اشاره می کند که هر کدام می تواند موضوع یک مقاله باشد.

در این بخش می‌خواهیم به مهم‌ترین انگیزه از نظر نویسنده بپردازیم. راننده انحصار! شوگرمن در این زمینه در کتاب خود می نویسد:

(داشتن چیزی که افراد کمی به آن دسترسی دارند قوی ترین انگیزه برای افراد است)

اگر بخواهیم به زبان ساده توضیح دهیم، کپی رایتینگ می تواند به گونه ای عمل کند که حس تخصص را به مخاطب منتقل کند. برای مثال در صفحات محصول با این تکنیک می توانید مخاطب را متقاعد کنید که این محصول کاملا متفاوت است و حتی می تواند تصویر بهتری را برای شما در نظر دیگران ایجاد کند.

به زبان خریدار صحبت کنید

یک تکنیک کپی رایتینگ ساده اما فراموش شده، نوشتن مانند صحبت کردن است. اما اگر واقعاً قصد دارید با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید، باید به زبان آنها بنویسید. این مفهوم بسیار ساده است. اگر نمی توانید ذهن و دغدغه های مخاطبان خود را درک کنید، چگونه می توانید محصول خود را به آنها بفروشید؟

می توانید انجمن ها و شبکه های مجازی را بررسی کنید تا به ذهن مخاطبان خود وارد شوید و نگرانی های آنها را درک کنید. معمولاً صحبت کردن با چند نفر و گرفتن نظرات آنها کلید شناخت بهتر شما خواهد بود.

از تکنیک های عبارت نویسی غافل نشوید

شما فقط 12 ثانیه فرصت دارید تا به قلب مخاطبان خود برسید! از آنجایی که کلمات نقش مهمی در جلب توجه مخاطب دارند، نحوه اجرای آنها نیز بسیار موثر است. یعنی شما می توانید برای تاکید بیشتر قسمتی از متن را پررنگ کنید. همچنین برای خوانایی بهتر پاراگراف های استاندارد را نادیده نگیرید.

درک مخاطب هدف

مزایای استفاده از کپی رایتینگ چیست؟

کپی رایتینگ بازاریابی سئو بر روی کلمات و عبارات مورد استفاده برای توصیف وب سایت شما تمرکز دارد. در واقع کپی رایتینگ برای بهینه سازی سئو سایت ضروری است. زیرا به دیده شدن سایت و افزایش کلیک ها کمک می کند. همه این موارد باعث افزایش نرخ کلیک سایت می شود و در نهایت منجر به بهبود وضعیت فروش و کسب درآمد بیشتر می شود.

در واقع از کپی رایتینگ برای ترغیب بیشتر مخاطب و تبدیل آنها به مشتری استفاده خواهد شد. البته برای افزایش CTR مقاله “نرخ کلیکهمچنین بخوانید: در این مقاله راه های دیگری برای افزایش نرخ کلیک سایت وجود دارد.

نمونه های کپی رایتینگ؛ بررسی نمونه های موفق شروع کپی رایتینگ

تکنیک های مختلفی برای کپی رایتینگ وجود دارد. با این حال، همه نمی توانند از طریق جادوی کلمات مخاطب را متقاعد به خرید یا استفاده از خدمات کنند. اما اگر قصد دارید شانس خود را برای تبدیل شدن به یک کپی رایتر امتحان کنید، توصیه می کنیم تا حد امکان نمونه های موفق کپی رایتینگ را بررسی کنید.

شما می توانید با الهام گرفتن از آنها و استفاده از خلاقیت خود به یک کپی رایتر حرفه ای تبدیل شوید. یکی از نمونه های کپی رایتینگ صفحات فرود وب سایت وبسیما است. به عنوان مثال، صفحه فرود خدمات سئو برای وب سایت ها این یک نمونه کپی رایتینگ خوب به شما نشان می دهد. توصیه می کنیم حتما این صفحه فرود را بخوانید.

برای افزایش نرخ تبدیل خود از کپی رایتینگ غافل نشوید

در این مقاله به طور کامل به این سوال که کپی رایتینگ چیست پاسخ داده ایم. کپی رایتینگ به کسب و کارهای مختلف کمک می کند شانس انتخاب شدن توسط مخاطب را در زمان های حساس افزایش دهند. بنابراین نباید آن را نادیده گرفت.

سایت شما می تواند با استفاده از کپی رایتینگ قوی مخاطب را متقاعد کند که در 12 ثانیه کلیک کند. همچنین در صفحات فروشگاهی برای فروش موثرتر خواهد بود. به همین دلیل است که بسیاری از کارشناسان در مورد اهمیت کپی رایتینگ در سئو و افزایش نرخ تبدیل صحبت می کنند. اگر شما هم تجربه استفاده از این روش را دارید، آن را در قسمت نظرات با ما و سایر خوانندگان به اشتراک بگذارید.

کپی رایتینگ چیست؟ تکنیک هایی برای تاثیر بیشتر بر مشتری اولین بار در وبسیما پدیدار شد.