منو سایت

  • خانه
  • آموزش سئو
  • هسته حیاتی شبکه چیست؟ نکاتی برای توسعه دهندگان CORE WEB VITAL

هسته حیاتی شبکه چیست؟ نکاتی برای توسعه دهندگان CORE WEB VITAL

 تاریخ انتشار :
/
  آموزش سئو

بهینه سازی برای بهبود تجربه کاربری کلید مهم موفقیت هر وب سایتی است. فرقی نمی کند صاحب یک کسب و کار یا توسعه دهنده باشید، وب اولیه حیاتی است می تواند به شما کمک کند تا تجربه سایت خود را کمی بهبود بخشید و فرصت های بهبود را شناسایی کنید.

بررسی اجمالی

وب حیاتی است ابتکار گوگل برای ارائه راهنمای سیگنال های با کیفیت، که برای یک تجربه کاربری آنلاین عالی نیز ضروری است. در طول سال ها، گوگل ابزارهای مختلفی را برای اندازه گیری و گزارش عملکرد ارائه کرده است. برخی از توسعه دهندگان در استفاده از این ابزارها تخصص دارند، در حالی که برخی دیگر در یافتن ابزارها و شاخص های فراوانی مشکل دارند.

برای درک کیفیت تجربه ارائه شده به کاربران، صاحبان سایت نیازی به داشتن شاخص های عملکرد ندارند. هسته اصلی شبکه برای ساده کردن چشم انداز طراحی شده است و به سایت ها کمک می کند تا معیارهایی را که بیشترین اهمیت را دارند برآورده کنند.

WEB VITALS اصلی چیست؟

علائم حیاتی اصلی وب زیرمجموعه ای از Web Vital هستند که برای همه صفحات وب اعمال می شود و باید توسط همه صاحبان سایت اندازه گیری شود و همچنین در تمام ابزارهای گوگل نمایش داده شود. هر Core Web Vital یک جنبه جداگانه از تجربه کاربر است که در این زمینه قابل اندازه گیری است و منعکس کننده دنیای واقعی یک نتیجه مهم کاربر محور است.

عملکرد Core Web Vital در طول زمان تکامل یافته است. مجموعه فعلی 2020 بر سه جنبه از تجربه کاربر تمرکز دارد که عبارتند از: شارژ، تعامل و شاخص های زیر (و آستانه):

FIDحداکثر محتوای رنگ یا (LCP): معیار بهره وری نیز هست. LCP برای بهبود تجربه کاربری طراحی شده است که باید حدود 2.5 ثانیه پس از اولین بارگذاری در سایت ظاهر شود. در واقع LCP زمان بین شروع بارگذاری صفحه و ارائه کامل بزرگترین بلوک تصویر یا متن در نمای کاربر است. هنگامی که صفحه بارگیری می شود و محتوا قابل مشاهده است، می توانید تغییری در نتیجه مشاهده کنید، اما بزرگترین گره هنوز عقب مانده است که هنوز نشان داده نشده است. این معیار برای سرعت اتصال در نظر گرفته شده است.

تاخیر اولین ورود یا (FID): این یک معیار تعامل و ارتباط است. برای داشتن تجربه کاربری بهتر، صفحات هر سایت باید در کمتر از 100 میلی ثانیه نمایش داده شوند. به طور کلی، FID زمان مورد نیاز برای آماده سازی یک صفحه برای تعامل با کاربر است. این بدان معناست که صفحه به کلیک‌ها، اسکرول‌ها یا ورودی صفحه‌کلید زمانی که صفحات تا می‌شوند چقدر طول می‌کشد و کنترل‌کننده‌ها رویدادهای مربوطه خود را پردازش می‌کنند.

افست یا (CLS) چیدمان تجمعی: این معیاری برای ثبات است. برای درک بهتر و تجربه کاربر، صفحات باید cls حدود 0.1 داشته باشند. CLS فاصله و بخشی از نمای است که به دلیل دستکاری DOM یا عدم وجود صفحات بعد برای عناصر رسانه اصلی تغییر کرده است. به عنوان مثال، زمانی که نمی‌توانیم ابعاد تصاویر شخصیت‌هایمان را تعریف کنیم، متن صفحات ما فقط جابه‌جا می‌شود، که طرح بدافزار را به کاربران ما “انتقال” می‌دهد.

برای هر یک از معیارهای ذکر شده در بالا، باید مطمئن شوید که یک آستانه خوب برای اندازه گیری بار و بار صفحه باید 75 درصد بارگذاری صفحه باشد تا در رایانه های رومیزی و دستگاه های تلفن همراه عملکرد بهتری داشته باشید.

ابزارهای تحقیق و اندازه گیری شاخص های حیاتی اصلی وب باید دارای معیارهای مشخص شده و درصد آنها باشد.

چگونه نتایج WEB VITALS موبایل و دسکتاپ را تجزیه و تحلیل کنیم؟

به طور کلی، امتیازهای مختلفی برای علائم حیاتی وب بین دستگاه های تلفن همراه و دسکتاپ دریافت می کنید. در برخی ابزارها می توانید نوع دسته بندی خود را برای تجزیه و تحلیل و تست تعیین کنید یا حتی در برخی از این ابزارها مانند سرعت صفحه گوگل نیز می توانید بین رایانه های موبایل و دسکتاپ سوئیچ کنید. در آمار پیش فرض سرعت صفحه، تخمین سرعت سایت موبایل را مشاهده می کنید، برای مشاهده نتیجه دسکتاپ، باید از تب دسکتاپ برای پیمایش استفاده کنید. اگر نمی خواهید از این ابزار برای تخمین سرعت سایت خود استفاده کنید، می توانید وب اساسی حیاتی را در کنسول جستجوی خود با جزئیات کامل ببینید، البته زمانی که می توانید این نکته را زمانی که اطلاعات تجربه کاربری در سایت شما ثبت شده است، مشاهده کنید. گوگل کروم. اگر به کنسول جستجو دسترسی دارید و داده‌ها توسط کروم ارسال می‌شوند، می‌توانید به راحتی نقاط مختلفی را که هسته وب حیاتی در کنسول جستجو برای رایانه‌های رومیزی و دستگاه‌های تلفن همراه نمایش می‌دهد، مشاهده کنید.

داده های ارائه شده توسط گزارش تجربه کاربر Chrome نشان می دهد که این یک راه سریع برای ارزیابی عملکرد سایت است. اما به این ترتیب برای نظارت دقیق به جزئیات هر صفحه دسترسی ندارید. در نتیجه، پیشنهاد می‌کنیم که سایت‌ها نظارت شخصی بر کاربران واقعی خود تنظیم کنند.

CORE WE VITALS را در جاوا اسکریپت اندازه گیری کنید

هر هسته حیاتی وب را می توان در جاوا اسکریپت اندازه گیری کرد و از API های استاندارد استفاده می کند.

ساده ترین راه برای اندازه گیری همه علائم حیاتی وب، استفاده از کتابخانه جاوا اسکریپت برای علائم حیاتی وب است. در واقع این کتابخانه بسته کوچکی است که برای تولید در اطراف وب API ایجاد شده است و در واقع مطابق با روش گزارش دهی تمامی ابزارهای گوگل ارائه شده است. استفاده از کتابخانه حیاتی وب همچنین اندازه گیری هر یک از معیارها و تماس های آنها را آسان تر می کند. به مثال زیر توجه کنید:

هنگامی که سایت خود را به گونه ای پیکربندی کردید که از کتابخانه علائم حیاتی برای اندازه گیری و ارسال داده های اولیه خود از Web Vital به نقطه پایانی تجزیه و تحلیل استفاده کند. گام بعدی این است که این داده ها را جمع آوری و گزارش کنید تا ببینید آیا صفحات شما آستانه های توصیه شده را برآورده می کنند و حداقل 75٪ از بازدیدهای صفحه را نشان می دهند.

از آنجایی که برخی از ارائه‌دهندگان تجزیه و تحلیل از معیارهای Core Web Vital پشتیبانی داخلی دارند، ممکن است برخی از ویژگی‌های معیاری اصلی سفارشی را نداشته باشند که به شما امکان می‌دهد معیارهای Core Web Vital را فعال کنید. ابزار آنها را اندازه گیری کنید.

 

نمونه ای از این گزارش Web Vital است که به صاحبان سایت اجازه می دهد تا با استفاده از Google Analytics، Web Vital هسته خود را اندازه گیری کنند. برای مشاوره در مورد اندازه گیری Core Web Vital با استفاده از سایر ابزارهای آنالیز می توانید به بهترین روش های اندازه گیری Web Vital در این زمینه مراجعه کنید.

همچنین می‌توانید بدون نیاز به نوشتن کد با استفاده از Chrome Version Web Vital، در مورد هر یک از Web Vital های اصلی گزارش دهید. این یک افزونه از Vital Web Library است که برای اندازه‌گیری هر یک از این معیارها و نمایش آن‌ها به کاربران هنگام استفاده از شبکه استفاده می‌شود.

ادامه دارد ….

هسته حیاتی شبکه چیست؟ | نکاتی برای توسعه دهندگان CORE WEB VITAL برای اولین بار در WikiDemi. به نظر می رسد.