منو سایت

هرزنامه لینک چیست؟ (تعریف و انواع لینک های اسپم)

 تاریخ انتشار :
/
  آموزش سئو
هرزنامه لینک چیست؟ (تعریف و انواع لینک های اسپم)


در این مقاله به این سوال پاسخ خواهیم داد که هرزنامه لینک چیست؟

اما ما همچنین بسیار عمیق تر از تعریف لینک های اسپم سئو خواهیم بود.

همانطور که در زیر خواهید دید، روش های زیادی برای ایجاد لینک های اسپم وجود دارد و اگر دقت نکنید، ممکن است وب سایت شما برای رتبه بندی یا فهرست زدایی محتوا در حین به روز رسانی الگوریتم در گوگل، یاهو یا بینگ جریمه شود.

به همین دلیل مهم است که بدانید هرزنامه لینک چیست، انواع مختلف بک لینک های اسپم و دستورالعمل های گوگل برای محافظت از سایت شما در برابر جریمه های الگوریتمی.

هرزنامه لینک چیست؟

هرزنامه لینک چیست؟

هرزنامه همراه با پیوند، ارسال پیوندها در وب سایت ها، انجمن های گفتگو، نظرات در وبلاگ ها، دایرکتوری ها یا هر سایت آنلاین دیگری است که در آن پیوند بین صفحات بر اساس شایستگی به دست نمی آید. هرزنامه لینک برای ایجاد بک لینک در صفحات و وب سایت ها، صرف نظر از زمینه یا تجربه کاربر، برای دستکاری رتبه بندی موتورهای جستجو استفاده می شود.

انواع اسپم برای لینک ها

هرزنامه با لینک های پولی

مبادله پول برای پیوندها، کالاها و خدمات پیوند، یا ارسال محصولات رایگان برای شخصی در ازای گنجاندن پیوند در مقاله، تکنیک‌های اسپم برای پیوندهای پولی در نظر گرفته می‌شوند که باید از آنها اجتناب شود.

تبادل لینک های اسپم

مبادله بیش از حد لینک، که در آن شما با یک صاحب سایت قرارداد می بندید تا در صورت لینک دادن به شما با هدف ایجاد پیوند متقابل در سئو، به آنها لینک دهید، نقض دستورالعمل های وب مستر گوگل است.

هرزنامه با طعمه و تعویض لینک

ایجاد مقداری محتوا برای به دست آوردن پیوندهای ارگانیک و سپس تغییر محتوای آن صفحه یا هدایت مجدد آن به یک صفحه وب غیر مرتبط، هرزنامه لینک در نظر گرفته می شود.

اتصال چرخ

ایجاد چندین وب سایت و پیوند دادن هر ویژگی به یکدیگر برای تشکیل یک چرخ پیوند تنها با هدف تغییر به رتبه صفحه یک عمل پیوند هرزنامه است. به عنوان مثال می توان به سایت A اشاره کرد که به سایت B پیوند می دهد و به سایت C منتهی می شود و سپس به سایت هدف D پیوند می دهد تا رتبه صفحه را بهبود بخشد.

پست های مهمان حمایت شده

شرکت در پست‌های مهمان حمایت‌شده، که در آن پول، کالا و خدمات یا محصولات رایگان با یک پست مهمان با بازخورد درج شده در محتوا یا زندگی‌نامه نویسنده رد و بدل می‌شود، روشی غیرطبیعی برای ایجاد پیوند است که الگوریتم Google به طور فعال برای شناسایی کار می‌کند. همه پیوندها در این نوع انتشارات باید با ویژگی rel = “sponsored” برچسب گذاری شوند.

نیاز به پیوند در قراردادها

نیاز به پیوند به عنوان بخشی از شرایط خدمات، توافق نامه یا قراردادهای مشابه، بازخورد هرزنامه محسوب می شود و نباید به عنوان یک تاکتیک ایجاد پیوند استفاده شود.

انتشارات مطبوعاتی با کیفیت پایین

ارسال بیانیه‌های مطبوعاتی با کیفیت پایین تنها با هدف ایجاد پیوند از سایت‌هایی که بیانیه‌های مطبوعاتی را سندیکایی می‌کنند، یک تکنیک شناخته شده اسپم پیوند است که گوگل آن را دستکاری می‌داند.

هرزنامه در دایرکتوری

ایجاد حساب‌ها در سایت‌های دایرکتوری و پیوند دادن مجدد به وب‌سایت خود در مقیاس بزرگ، یک روش بازخورد اسپم است که می‌تواند سایت شما را در طول به‌روزرسانی الگوریتم گوگل جریمه کند.

پیوند مزارع

ایجاد گروهی از وب سایت ها که همه آنها برای افزایش رتبه سئو به سایت های دیگر گروه لینک می دهند، مزرعه لینک نامیده می شود. رشد لینک ها تکنیک بدی برای بهینه سازی موتورهای جستجو است که باید از آن اجتناب کرد.

پیوند به انجمن هرزنامه

هرزنامه با پیوندهایی به انجمن در قالب های مختلفی رخ می دهد. اولین مورد ایجاد پروفایل در سایت‌ها با لینک‌هایی به nofollow و dofollow تالار است فقط برای بازخورد دادن در سایت خود. دوم امضای لینک های غنی از کلمات کلیدی در انجمن و اظهار نظر در مورد بسیاری از پست ها برای افزایش تعداد لینک ها. و سوم، پیوندهای مستقیم را در نظرات فروم اضافه کنید تا ارزش پیج رنک SEO را پاس کنید.

هرزنامه در لینک های پروفایل

ارسال لینک در صفحات نمایه در وب سایت های دامنه با مشخصات بالا، نوع دیگری از هرزنامه لینک است که موتورهای جستجو مانند گوگل با آن مخالف هستند.

هرزنامه نظرات وبلاگ

ارسال لینک در نظرات وبلاگ یک تکنیک محبوب هرزنامه لینک است که بیشتر از اینکه به صاحب سایت هدف ضرر داشته باشد ضرر می رساند. داشتن تعداد زیادی لینک نظرات در وبلاگ یک پرچم قرمز برای الگوریتم گوگل است که از اسپم با بک لینک ها برای دستکاری رتبه بندی جستجو استفاده می کند.

لینک های هرزنامه پنهان

پیوندهای مخفی نوعی پیوند هرزنامه هستند که برای انتقال رتبه صفحه بدون اطلاع بازدیدکننده از وجود آن در وب سایت استفاده می شود. پیوندهای پنهان اغلب در تصاویر، کدهای وب سایت قرار می گیرند یا با CSS پوشانده می شوند تا مانند متن عادی در یک صفحه غیرقابل کلیک به نظر برسند.

301 تغییر مسیر هرزنامه

ایجاد بک لینک از طریق تغییر مسیر 301 نوعی از دستکاری لینک است که به عنوان سئو کلاه سیاه از آن یاد می شود. و اگر دامنه های منقضی شده را خریداری می کنید یا سایت هایی با تعداد زیادی لینک را تنها به منظور افزایش رتبه صفحه سئو سایت دیگر خریداری می کنید، در این صورت می توانید توسط این تکنیک اسپم لینک خطرناک جریمه شوید. برای جزئیات بیشتر به این راهنمای نحوه تغییر مسیر بازخورد مراجعه کنید.

هرزنامه بازاریابی مقاله

ارسال محتوای با کیفیت پایین به دایرکتوری های مقاله یا سایت های محتوا تنها با هدف بازگرداندن پیوند به صفحه اصلی شما یا یک صفحه وب جداگانه، هرزنامه پیوند است.

هرزنامه در یک وبلاگ با یک پست

ایجاد یک حساب کاربری رایگان در سایت های وب 2.0 مانند WordPress، Blogger، Tumblr یا Wix و سپس ارسال یک پست وبلاگ به همراه پیوند به سایت شما، یک تاکتیک رایج پیوند هرزنامه است که الگوریتم گوگل به خوبی از آن آگاه است و این ارتباط را بی اعتبار خواهد کرد.

لینک برای کل سایت

ارسال یک پیوند در سراسر سایت در پاورقی، نوار کناری یا منوی پیمایش، روشی امن برای ایجاد پیوند نیست. و استفاده بیش از حد از هر نوع انکر تکست با استفاده از این روش می تواند سایت شما را در موتورهای جستجو جریمه کند.

هرزنامه بورسیه

ایجاد بورسیه برای پاداش دادن به دانشجویان تنها با هدف به دست آوردن لینک از سایت های دانشگاه و کالج (.edu) روشی برای ارسال هرزنامه لینک ها است که به طور گسترده برای سئو مورد سوء استفاده قرار گرفته است. و گوگل به طور فعال جریمه های دستی را برای این کار در کنسول جستجوی گوگل توزیع می کند.

سایر پیوندهای اسپم

انواع مختلفی از پیوندهای هرزنامه وجود دارد، و گاهی اوقات ممکن است شما هرزنامه داشته باشید که لینک هایی به وب سایت شما اشاره می کند که شما ایجاد نکرده اید. و در برخی موارد، این پیوندها می توانند به کارایی بهینه سازی موتور جستجوی شما آسیب بزنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این نوع پیوندهای بد، این راهنما را در مورد پیوندهای سمی ببینید و سپس این راهنما را در مورد نحوه حذف پیوندهای اسپم از حساب ارجاع خود بخوانید.

جزئیات به‌روزرسانی Google Link Spam

در سال 2021، گوگل چهار به‌روزرسانی هرزنامه را برای پیوندها منتشر کرد: 2 مورد در ژوئن، 1 در جولای و 1 در ماه نوامبر. این به‌روزرسانی‌ها بر انواع خاصی از تکنیک‌های هرزنامه متمرکز بودند: پیوندهای پولی، پیوندهای وابسته، و ارسال مهمان با حمایت مالی.

گوگل همچنین دو راهنما را با دستورالعمل‌های دقیق و بهترین روش‌ها برای جلوگیری از سوء استفاده از قسمت‌هایی از سایت شما از اسپم و پیوندهای سازگار به درستی منتشر کرده است تا از مجازات هرزنامه‌های لینک جلوگیری شود.

مهمترین نکات این راهنماها عبارتند از:

  • مشارکت های برچسب گذاری: شراکت ها باید به عنوان rel = “sponsored” علامت گذاری شوند.
  • برچسب گذاری نشریات حمایت شده: پست های مرتبط با حمایت مالی باید با rel = “sponsored” یا rel = “nofollow” علامت گذاری شوند.
  • تعداد زیادی پست حمایت شده را بپذیرید: اگر تعداد زیادی پست حمایت شده در سایت شما وجود داشته باشد، ممکن است تحت تاثیر یک تحریم الگوریتمی قرار گیرد زیرا مشخص می کند که سایت شما برای ساخت لینک غیرطبیعی استفاده می شود.

Google همچنین در برابر تکنیک‌های هرزنامه پیوند در برابر محتوای تولید شده توسط کاربر این تدابیر امنیتی را ارائه می‌کند:

  • ایجاد حساب کاربری خودکار را با reCAPTCHA Google یا ابزار تأیید مشابه مسدود کنید
  • از ویژگی‌های تعدیل برای ایجاد نظرات و نمایه‌ها استفاده کنید تا کاربران فقط زمانی مجاز به ارسال پیوندها باشند که مورد اعتماد باشند.
  • از ویژگی noindex در صفحات برای جلوگیری از نمایش محتوای غیرقابل اعتماد در جستجوی گوگل استفاده کنید.
  • نرم افزار وب سایت را به روز نگه دارید و از سیستم های خودکار ضد هرزنامه مانند Akismet استفاده کنید.
خلاصه ای از هرزنامه لینک چیست؟

خلاصه لینک هرزنامه

امیدوارم از این راهنما که به این سوال که هرزنامه لینک چیست، لذت برده باشید.

همانطور که متوجه شدید، هرزنامه پیوند راهی برای ایجاد پیوند به صفحات و وب سایت ها برای دستکاری رتبه بندی موتورهای جستجو در گوگل، یاهو و بینگ است. و این تکنیک‌های هرزنامه می‌توانند وب‌سایت شما را جریمه کنند یا اگر بخواهید در آنها شرکت کنید، توسط موتورهای جستجو فهرست‌بندی شوند.

پست هرزنامه لینک چیست؟ (تعریف و انواع لینک های اسپم) اولین بار در سئو چتر پدیدار شد.