منو سایت

  • خانه
  • آموزش سئو
  • نحوه دریافت لینک از اینفوگرافیک (10 نکته برای ساخت لینک)

نحوه دریافت لینک از اینفوگرافیک (10 نکته برای ساخت لینک)

 تاریخ انتشار :
/
  آموزش سئو
نحوه دریافت لینک از اینفوگرافیک (10 نکته برای ساخت لینک)

در این مقاله یاد خواهید گرفت که چگونه از اینفوگرافیک ها بازخورد بگیرید.

اینفوگرافیک گزینه های مختلفی را برای دریافت لینک به وب سایت شما از سایر سایت های با کیفیت بالا ارائه می دهد، زیرا این نوع محتوا به راحتی قابل هضم و به اشتراک گذاری بالایی است.

با پیروی از نکات زیر، می‌دانید که چگونه بازخورد اینفوگرافیک باکیفیت ایجاد کنید تا تلاش‌های بهینه‌سازی موتور جستجو (SEO) و بازاریابی دیجیتال خود را بهبود ببخشید.

این بهترین راهنمای پیوند اینفوگرافیک خود را در نظر بگیرید که برای هر صنعت یا جایگاهی مناسب است.

نحوه دریافت لینک از اینفوگرافیک

نحوه دریافت لینک از اینفوگرافیک

1. یک کلمه کلیدی پربازدید انتخاب کنید

اولین قدم در نحوه دریافت بازخورد از اینفوگرافیک، انتخاب یک کلمه کلیدی پربازدید برای هدف است. شما نمی خواهید اینفوگرافیک در مورد موضوع یا کلمه کلیدی ایجاد کنید که مردم به طور فعال در گوگل، یاهو و بینگ جستجو نمی کنند.

برخی از بهترین عبارات کلیدی عبارتند از “حقایق”، “آمار”، “آمار” و “روندها” که مربوط به جایگاه شما هستند. اگر به ایده‌هایی نیاز دارید که چه عباراتی را برای اینفوگرافیک خود انتخاب کنید، می‌توانید جستجوی Google برای جستجوهای مرتبط انجام دهید تا ببینید چه محتوایی در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERPS) در رتبه بالایی قرار می‌گیرد.

2. یک اینفوگرافیک عالی برای پیوندها ایجاد کنید

(حقایق و آمار کیفیت و جالب اهمیت دارند. همچنین به نحوه استفاده از Canva، Fiverr و Piktochart برای ایجاد سریع و آسان اینفوگرافیک اشاره کنید.)

کیفیت اینفوگرافیک و حقایق یا آماری که ارائه می شود نقش مهمی در ایجاد اینفوگرافیکی ایفا می کند که اشتراک گذاری آن برای اهداف شبکه آسان تر است.

می‌توانید از ابزارهای آنلاین رایگان مانند Canva یا Piktochart برای طراحی اینفوگرافیک‌ها و متمایز کردن آن‌ها استفاده کنید. می‌توانید کارشناسان مورد اعتماد را در Fiverr استخدام کنید تا با هزینه‌ای اندک به شما در طراحی برنامه کمک کنند.

3. اینفوگرافیک ها را در وب سایت خود منتشر کنید

اولین جایی که باید اینفوگرافیک خود را قرار دهید در وب سایت خودتان است. سپس به عنوان URL مقصد برای پیوندهای شما عمل می کند.

یک صفحه یا پست وبلاگ ویژه در سایت اینفوگرافیک خود ایجاد کنید. سپس یک پست 500-1000 کلمه ای برای محتوای موجود در اینفوگرافیک بنویسید، در حالی که روی کلمه کلیدی پربازدیدی که در مرحله 1 انتخاب کرده اید تمرکز کنید.

هدف شما باید این باشد که این صفحه وب را در 10 موقعیت برتر گوگل برای عبارت کلمه کلیدی خود قرار دهید تا تا حد امکان بازخورد ارگانیک دریافت کنید. این علاوه بر ایجاد لینک های فعال، به نتایج سئوی طولانی مدت شما کمک می کند.

4. کد جاسازی را در صفحه مرجع آسان قرار دهید

از آنجایی که می خواهید دیگران اینفوگرافیک های شما را پیدا کنند و سپس آنها را در وب سایت های ارجاع خود به اشتراک بگذارند، باید این کار را برای آنها آسان تر کنید.

برای انجام این کار، باید کد جاسازی شده را در صفحه ای که حاوی بلوک HTML با اطلاعات زیر است قرار دهید:

  • محل فایل تصویر اینفوگرافیک.
  • متن لنگر متنی که برای بازخورد می‌خواهید.
  • URL صفحه‌ای که می‌خواهید بک‌لینک برای اهداف PageRank به آن اشاره کند.

پیروی از این دستورالعمل ها است بهترین راه برای اطمینان از اینکه سایر صاحبان وب سایت با بازخورد خوب به اینفوگرافیک شما اعتبار می دهند.

5. اینفوگرافیک را به سایت های ارسال اینفوگرافیک ارسال کنید

گام بعدی برای دریافت بازخورد از اینفوگرافیک، جستجو در اینترنت برای سایت هایی است که به شما امکان می دهند اینفوگرافیک خود را ارسال کنید. برخی از پلتفرم ها به شما امکان اشتراک گذاری رایگان را می دهند، در حالی که برخی از آنها هزینه کمی را از شما دریافت می کنند.

این استراتژی می تواند به شما کمک کند چندین بک لینک بسازید و همچنین ترافیک ارگانیک هدفمندی دریافت کنید، زیرا صفحه در گوگل ایندکس می شود و افراد بیشتری اینفوگرافیک شما را برای استفاده در سایت های خود پیدا می کنند.

6. در مورد اینفوگرافیک به اینفلوئنسرها بگویید

اگر قصد دارید از اینفوگرافیک برای دریافت بازخورد استفاده کنید، باید یک حضور قوی در رسانه های اجتماعی برای وب سایت یا برند خود در نظر بگیرید.

این کار ارتباط با افراد با نفوذ در صنعت خود را آسان تر می کند و آنها را در مورد اینفوگرافیک های شما مطلع می کند. اگر آن را دوست دارند، می توانند آن را در حساب های اجتماعی خود به اشتراک بگذارند تا در معرض دید دیگران قرار بگیرند که می توانند به آن لینک دهند و/یا بازخورد dofollow را در وب سایت خود در یک پست وبلاگ یا مقاله ارسال کنند.

7. با ایمیل تماس بگیرید

با صاحبان وب‌سایت‌هایی که محتوای مرتبط با موضوع دارند از طریق ایمیل تماس بگیرید و در مورد اینفوگرافیک خود به آنها بگویید. بپرسید که آیا آنها در ازای تبلیغ وب سایتی که از آن به آن لینک می دهند در حساب های رسانه های اجتماعی شما و/یا بازخورد دادن از وب سایت شما در یک پست وبلاگ به آنها پیوند می دهند یا خیر.

8. وبلاگ مهمان برای پیوندها

سعی کنید با سایر صاحبان وب سایت تماس بگیرید و از آنها بپرسید که آیا می توانید یک پست مهمان ایجاد کنید. این پست باید در مورد محتوای موجود در اینفوگرافیک شما صحبت کند. سپس می توانید یک پیوند به وب سایت خود ایجاد کنید و آن را در صفحه آنها قرار دهید.

9. یک بیانیه مطبوعاتی در مورد اینفوگرافیک بنویسید

یک بیانیه مطبوعاتی در مورد اینفوگرافیک بنویسید و پیوندی را در مقاله به صفحه وب که آن را در آن قرار داده اید قرار دهید. همچنین، مطمئن شوید که بیانیه مطبوعاتی را با کلمات کلیدی مناسب بهینه کنید تا URL با متن غنی از کلمات کلیدی احاطه شود تا ارتباط به روز را به بازخورد اضافه کنید. هنگامی که بیانیه مطبوعاتی شما نوشته شد، از یک سرویس توزیع استفاده کنید تا آن را تا حد امکان در سایت های دیگر قرار دهید.

10. از سایت های بازخورد طراحی بازخورد بگیرید

پیوندی به صفحه اینفوگرافیک در یک سایت بازخورد طراحی ارسال کنید. سپس از دیگر طراحان بپرسید که نظر آنها در مورد اینفوگرافیک چیست. هدف این استراتژی لینک سازی دریافت بازخورد ارگانیک بدون اینکه پست شما مانند هرزنامه به نظر برسد است.

برخی از طراحان حتی ممکن است تحت تأثیر کار شما قرار بگیرند و سپس آن را در صفحات مختلف وب به اشتراک بگذارند، جایی که اینفوگرافیک ها می توانند لینک ها و توجه بیشتری را از مخاطبان مناسب به خود جلب کنند.

نکته جایزه: گرافیک مهمان ایجاد کنید

Hostography یک اینفوگرافی است که شما ایجاد می کنید و در سایر وب سایت های با رتبه بالا در مورد کلمات کلیدی که می خواهید رتبه سایت خود را در SERP ها افزایش دهید منتشر می کنید.

استراتژی اصلی برای ایجاد لینک در اینجا این است که با صاحبان سایت هایی که در 10 موقعیت برتر برای کلمه کلیدی هدف شما قرار دارند تماس بگیرید و بپرسید که آیا می توانید یک اینفوگرافیک رایگان ایجاد کنید که نکات اصلی صفحه را خلاصه کند. در ازای این اینفوگرافیک، می توانید در صفحه وب مورد نظر خود بازخورد درخواست کنید.

مالک سایت محتوای رایگان دریافت می کند در حالی که شما بازخورد dofollow با کیفیت بالا را دریافت می کنید. این یک برد-برد برای هر دو است.

پیوندها را از خلاصه اینفوگرافیک دریافت کنید

امیدوارم از این راهنمای نحوه دریافت بازخورد از اینفوگرافیک لذت برده باشید.

همانطور که متوجه شده اید، راه های مختلفی برای ایجاد بازخورد از اینفوگرافیک ها وجود دارد که می تواند به بهبود رتبه دامنه وب سایت و اعتبار صفحه رتبه شما کمک کند. اما همه چیز با ایجاد اینفوگرافیک های خوب شروع می شود که ارزش به اشتراک گذاری را داشته باشد، سپس با استفاده از روش های لینک بیلدینگ که موثرترین کار را برای سئو انجام می دهند، همانطور که در بالا ذکر شد.

نشریه How to get links from infographics (10 نکته برای ساخت لینک) برای اولین بار در SEO Chatter ظاهر شد.