منو سایت

نحوه تغییر مسیر بازخورد SEO (و ذخیره رتبه صفحه)

 تاریخ انتشار :
/
  آموزش سئو
نحوه تغییر مسیر بازخورد SEO (و ذخیره رتبه صفحه)


در این مقاله یاد خواهید گرفت که چگونه بازخوردها را تغییر دهید.

درک نحوه تنظیم ریدایرکت های مناسب 301 برای افزایش رتبه ارگانیک وب سایت و ترافیک برای مهاجرت سایت ها و کنترل جریان بک لینک ها هنگام جابجایی محتوا ضروری است.

اکنون دو دلیل اصلی برای تغییر مسیر پیوندها وجود دارد:

  • برای تغییر مسیر پیوندهای ورودی به یک صفحه وب به URL دیگری در همان دامنه (مثلاً محتوا منتقل شده یا صفحه اصلی حذف شده است).
  • برای تغییر مسیر پیوندهای ورودی به دامنه قدیمی، به دامنه جدید، برای انتقال لینک سهام برای ارزش سئو.

ما هر دو استراتژی تغییر مسیر را در زیر پوشش خواهیم داد تا بدانید چگونه ریدایرکت های 301 مناسب را تنظیم کنید تا ارزش کامل رتبه صفحه خود را از پیوندهای ورودی حفظ کنید.

مجموعه اول دستورالعمل ها برای راه اندازی تغییر مسیرهای بازخورد صفحه به صفحه استفاده می شود، و مجموعه دوم دستورالعمل به شما نشان می دهد که چگونه مجموعه بزرگی از پیوندها را از یک دامنه قدیمی به یک دامنه جدید هدایت کنید.

نحوه تغییر مسیر بازخورد

نحوه تغییر مسیر بازخورد

1. صفحه وب را با پیوندها شناسایی کنید

اولین قدم در نحوه تغییر مسیر بک لینک ها، شناسایی URL صفحه وب است که دارای لینک هایی است که به آن اشاره می کنند. این URL ممکن است در دامنه فعلی شما یا در دامنه جداگانه ای که قبلاً مالک آن هستید یا خریداری کرده اید وجود داشته باشد.

پس از دانستن مسیر URL، می توانید به مرحله 2 بروید.

برای اهداف این آموزش، ما از این URL نمونه برای منبع تغییر مسیر استفاده خواهیم کرد: http://example.com/oldpage.html

2. صفحه جدید را برای تغییر مسیر پیوندها انتخاب کنید

مرحله بعدی این است که تصمیم بگیرید به کدام URL از دامنه جدید می خواهید URL قدیمی را همراه با پیوندهای مرتبط تغییر دهید. این URL جدید می تواند یک صفحه اصلی، یک صفحه وب خاص یا یک فهرست سایت باشد.

برای اهداف این آموزش، از این نشانی اینترنتی نمونه برای مقصد (یا مقصد) تغییر مسیر استفاده خواهیم کرد: http://example.com/newpage.html

3. تغییر مسیر را با htaccess یا پلاگین پیکربندی کنید

دو راه برای هدایت بازخورد از یک دامنه قدیمی به یک دامنه جدید و همچنین به صورت داخلی در همان دامنه وجود دارد.

  • از افزونه تغییر مسیر استفاده کنید.
  • از فایل htaccess در وب سرور استفاده کنید.

پلاگین تغییر مسیر

ساده ترین راه برای راه اندازی ریدایرکت های 301 بدون ویرایش فایل ها در وب سرور، استفاده از افزونه تغییر مسیر است.

برای کاربران وردپرس، این افزونه تغییر مسیر محبوب ترین انتخاب است، بدون نیاز به دانش Apache یا Ngnix. استفاده از آن نیز رایگان است.

بسته به اینکه چگونه می خواهید بک لینک ها را تغییر مسیر دهید، می توانید افزونه ریدایرکت را برای دامنه قدیمی یا جدید پیکربندی کنید. اگر پیوندها از URL سایت قدیمی به آدرس سایت جدید هدایت شدند، افزونه دامنه قدیمی را نصب کنید. اما اگر پیوندها به صورت داخلی در همان وب سایت هدایت شوند، افزونه را در آن دامنه نصب کنید.

در اینجا یک اسکرین شات در زیر آمده است که تغییر مسیر پیکربندی شده از یک دامنه قدیمی به یک دامنه جدید را نشان می دهد. “نشانی اینترنتی منبع” فقط به علامت اسلش (/) و به دنبال آن نام صفحه نیاز دارد. با این حال، “URL مقصد” باید دامنه و پروتکل آن (http یا https) را نیز شامل شود، زیرا در یک وب سرور متفاوت است.

بازخورد را از یک دامنه قدیمی به یک دامنه جدید با مثالی از یک پلاگین تغییر مسیر هدایت کنید

توجه: اگر صفحات وب شما از پسوندهای .html یا php. استفاده نمی کنند، می توانید از آنها صرف نظر کنید.

اکنون در اینجا یک اسکرین شات در زیر آمده است که تنظیمات تغییر جهت داخلی را در همان دامنه نشان می دهد. هر دو “نشانی اینترنتی منبع” و “نشانی اینترنتی مقصد” فقط به علامت اسلش (/) و به دنبال آن نام صفحه نیاز دارند، زیرا در یک سرور وب قرار دارند.

بک لینک ها را در همان دامنه با نمونه ای از پلاگین تغییر مسیر هدایت کنید

توجه: اگر یک صفحه وب را که در یک دایرکتوری قرار دارد تغییر مسیر می دهید، مطمئن شوید که مسیر کامل دایرکتوری را وارد کنید. مثلا، /directory/newpage.html.

htaccess تغییر مسیر می دهد

اگر ویرایش فایل htaccess. در سرور وب برای شما راحت است، می توانید بدون استفاده از افزونه، فرآیند تغییر مسیر را انجام دهید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که برای هر URL که می خواهید به یک صفحه وب جدید هدایت کنید، یک خط کد به این فایل اضافه کنید.

مثال زیر فقط برای وب سرورهای آپاچی است. این راهنمای سیاست بازنویسی Nginx و این راهنمای سیاست بازنویسی ویندوز / IIS را ببینید.

Redirect 301 /oldpage.html http://www.example.com/newpage.html

توجه: اگر صفحات وب شما از پسوندهای .html یا php. استفاده نمی کنند، می توانید از آنها صرف نظر کنید.

قانون تغییر مسیر 301 بالا را می توان به فایل htaccess. دامنه قدیمی یا دامنه جدید اضافه کرد، بسته به اینکه چگونه می خواهید بک لینک ها را تغییر مسیر دهید.

اگر پیوندها را از یک دامنه به دامنه دیگر هدایت می کنید، این کد را در فایل htaccess. دامنه منبع (یعنی دامنه قدیمی) قرار دهید. اگر بک لینک ها را به صورت داخلی به یک وب سایت هدایت می کنید، آن کد را در همان دامنه قرار دهید.

اگر مطمئن نیستید که چگونه فایل htaccess. را در سرور وب خود ویرایش کنید و از cPanel استفاده کنید، این آموزش در Hostgator .htaccess می تواند به شما در این فرآیند کمک کند.

5. تغییر مسیر را ذخیره کنید

پس از ویرایش فایل htaccess یا استفاده از افزونه برای تنظیم ریدایرکت های 301، مرحله بعدی ذخیره کار خود است تا تغییرات اعمال شوند.

6. بررسی کنید که تغییر مسیر کار می کند

هنگامی که تغییر مسیر شما ذخیره شد، باید بررسی کنید که تغییر مسیر کار می کند. برای این کار کافی است به مرورگر وب خود بروید و رشته کامل URL قدیمی شامل پروتکل و دامنه را وارد کنید.

اگر تغییر مسیر به درستی تنظیم شده باشد، مرورگر وب شما باید به طور خودکار به URL جدید هدایت شود. و همه بک لینک هایی که به این URL قدیمی اشاره می کنند همراه با ارزش سئوی آنها به مقصد صفحه وب جدید هدایت می شوند.

7. فرآیند تغییر مسیر را برای همه صفحات وب تکرار کنید

شما قبلاً می دانید که چگونه می توانید تغییر مسیر صحیح 301 را برای اهداف سئو تنظیم کنید و بررسی کنید که آیا کار می کند یا خیر. اکنون تنها کاری که باید انجام دهید این است که همان روند را برای هر صفحه وب که می خواهید تغییر مسیر دهید تکرار کنید تا بک لینک ها در مکان مناسب جریان پیدا کنند.

ارجاعات را از سراسر یک دامنه هدایت کنید

اگر می‌خواهید بازخورد را از کل یک دامنه به یک دامنه جدید هدایت کنید، بسته به جایی که می‌خواهید رتبه صفحه اجرا شود، چندین گزینه برای انتخاب دارید.

فقط نوع تغییر مسیر مورد نیاز خود را در زیر انتخاب کنید و کد تغییر مسیر مناسب 301 را در فایل htaccess. قرار دهید یا از دستورالعمل های توصیه شده برای افزونه تغییر مسیر وردپرس استفاده کنید.

تغییر مسیر تغییر مسیر دامنه به URL

این روش هر صفحه را از یک دامنه قدیمی به یک دامنه جدید با همان مسیرهای URL هدایت می کند. اگر URL صفحه در وب سایت جدید وجود نداشته باشد، خطای 404 دریافت خواهید کرد. بنابراین، قبل از قرار دادن این تغییر مسیر 301، مطمئن شوید که URL های جدید در دامنه جدید تنظیم شده اند.

اگر در حال ویرایش فایل .htaccess در سرور آپاچی هستید، این خط کد را اضافه کنید:

Redirect 301 / http://example.com/

اگر از افزونه تغییر مسیر وردپرس که قبلاً در این راهنما ذکر شد استفاده می‌کنید، از تنظیمات تصویر زیر استفاده کنید، اما حتماً ویژگی Regex را فعال کنید (که با رنگ زرد مشخص شده است):

کل یک دامنه را بر اساس یک URL به یک URL با مثالی از یک پلاگین تغییر مسیر هدایت کنید

کل یک دامنه را به یک URL واحد هدایت کنید

این روش به شما اجازه می دهد تا هر URL دامنه قدیمی را به یک URL از دامنه جدید هدایت کنید. این امر ارزش کامل سئو را از هر بازخوردی که به دامنه قدیمی اشاره می کند به یک صفحه وب در دامنه جدید فشرده می کند تا رتبه صفحه آن را افزایش دهد.

اگر در حال ویرایش فایل .htaccess در سرور آپاچی هستید، این خط کد را اضافه کنید:

RewriteEngine on
RewriteRule ^.*$ http://www.example.com/newpage.html [L,R=301]

اگر از افزونه تغییر مسیر وردپرس استفاده می کنید، از تنظیمات تصویر زیر استفاده کنید، حتماً ویژگی Regex را فعال کنید (که با رنگ زرد مشخص شده است):

با مثالی از یک پلاگین ریدایرکت، کل دامنه را به یک URL واحد هدایت کنید

یک دایرکتوری و تمام محتویات آن را به یک URL واحد هدایت کنید

این روش به شما این امکان را می دهد که یک دایرکتوری خاص و همه فایل ها و زیر شاخه های آن در دامنه قدیمی را به یک URL واحد از دامنه جدید هدایت کنید.

اگر در حال ویرایش فایل .htaccess در سرور آپاچی هستید، این خط کد را اضافه کنید:

Redirect 301 /olddirectory/ https://example.com/newpage.html

اگر از افزونه تغییر مسیر وردپرس استفاده می کنید، از تنظیمات تصویر زیر استفاده کنید، حتماً ویژگی Regex را فعال کنید (که با رنگ زرد مشخص شده است):

یک دایرکتوری و تمام محتویات آن را با نمونه ای از پلاگین تغییر مسیر به یک URL واحد هدایت کنید

یک URL واحد را به یک فهرست هدایت کنید

این روش به شما امکان می دهد URL دامنه قدیمی را به دایرکتوری دامنه جدید هدایت کنید. این ریدایرکت 301 گزینه خوبی برای زمانی است که شما یک صفحه مرتبط با موضوعی در سایت جدید برای تغییر مسیر مناسب ندارید، اما همچنان می خواهید ارزش سئوی بک لینک ها را حفظ کنید. در اصل، این تغییر مسیر باعث افزایش رتبه صفحه برای دایرکتوری می شود.

اگر در حال ویرایش فایل .htaccess در سرور آپاچی هستید، این خط کد را اضافه کنید:

Redirect 301 /oldpage.html http://example.com/newdirectory/

اگر از افزونه تغییر مسیر وردپرس استفاده می کنید، از تنظیمات تصویر زیر استفاده کنید:

با یک نمونه پلاگین ریدایرکت یک URL را به دایرکتوری هدایت کنید

اگر نیازهای تغییر مسیر دیگری دارید که در این راهنمای پلاگین تغییر مسیر وردپرس پوشش داده نشده است، این راهنمای استفاده از عبارات منظم با افزونه ریدایرکت را بخوانید.

آیا تغییر مسیرها به عنوان مرجع حساب می شوند؟

ریدایرکت ها لینک در نظر گرفته می شوند زیرا ریدایرکت های 301 رتبه صفحه را به دامنه جدید منتقل می کنند. هر URL دامنه ای که به دامنه دیگری هدایت شود، پیوندی به این وب سایت برای بهبود عملکرد سئو در نظر گرفته می شود.

آیا تغییر مسیرهای سئو بد هستند؟

ریدایرکت ها برای سئو بد نیستند و در واقع انصاف را به لینک ها برای پشتیبانی از سئو منتقل می کنند. تنها مجموعه‌ای از تغییر مسیرهای بیش از حد یا سازمان‌یافته می‌تواند بر عملکرد صفحه تأثیر منفی بگذارد زیرا بر نحوه خزیدن عنکبوت‌های موتورهای جستجو در وب‌سایت شما تأثیر می‌گذارد.

با این حال، یکی از مواردی که باید در نظر داشته باشید این است که تغییر مسیرها هر بار که پیوند اضافی بین URL اصلی و مقصد وجود دارد، ارزش سئو را از دست می دهند. زنجیره ریدایرکت مانند این زمانی اتفاق می‌افتد که بین URL اصلی (منبع) و URL مقصد نهایی (هدف) تغییر مسیرهای متعددی وجود داشته باشد که منجر به از دست رفتن ارزش SEORank می‌شود.

بهترین روش برای استفاده از ریدایرکت های سئو و ارسال بک لینک، استفاده از کوتاه ترین لینک بین URL های شروع و مقصد است. برای انجام این کار، می خواهید URL منبع را مستقیماً به آدرس مقصد هدایت کنید.

خلاصه تغییر مسیرها

امیدوارم از این راهنما در مورد نحوه تغییر مسیر بازخورد لذت برده باشید.

همانطور که متوجه شدید، بسته به اینکه آیا شما 301 تغییر مسیر را از یک دامنه به دامنه دیگر یا به صورت داخلی در همان دامنه تنظیم می کنید، راه های زیادی برای تغییر مسیر بازخورد وجود دارد.

علاوه بر این، می‌توانید صفحات وب مبتنی بر URL را بر اساس URL، از کل دامنه به یک URL واحد، و همه چیز در بین آن‌ها هدایت کنید. بنابراین فقط بهترین گزینه مورد نیاز خود را برای یک هدف خاص مهاجرت یا تجمیع محتوا انتخاب کنید.

پست چگونه بازخورد سئو را تغییر مسیر دهیم (و رتبه خود را ذخیره کنیم) اولین بار در SEO Chatter ظاهر شد.