منو سایت

نحوه ایندکس سریع بک لینک های گوگل (10 روش موثر)

 تاریخ انتشار :
/
  آموزش سئو
نحوه ایندکس سریع بک لینک های گوگل (10 روش موثر)

در این مقاله، نحوه ایندکس سریع بک لینک ها با استفاده از روش های مختلف ایندکس سازی را خواهید آموخت.

همانطور که در زیر خواهید دید، راه های مختلفی برای فهرست بندی بازخورد گوگل وجود دارد تا بتوانید با بهینه سازی موتور جستجوی خارج از صفحه (SEO) نتایج سریع تری دریافت کنید.

هدف از این راهنما این است که به شما کمک کند با اطمینان از اینکه لینک های باکیفیتی که برای وب سایت خود ایجاد می کنید به سرعت ایندکس می شوند تا بتوانید رتبه صفحه خود را افزایش دهید، از تلاش های لینک سازی خود بیشترین بهره را ببرید.

نحوه ایندکس سریع بک لینک ها

نحوه ایندکس سریع بک لینک ها

1. از کنسول جستجوی گوگل برای نمایه سازی سریع استفاده کنید

اولین راه برای ایندکس سریع بازخورد گوگل استفاده از ابزار تأیید URL کنسول جستجوی خودتان است.

اگر کنترل وب‌سایتی را دارید که شامل بازخورد است یا می‌توانید مستقیماً با مالک سایتی که پیوند را قرار داده است کار کنید، ارسال URL حاوی بازخورد به ابزار تأیید URL سریع‌ترین راه برای فهرست کردن این پیوند است.

برای استفاده از این روش، به سادگی مراحل زیر را دنبال کنید:

 • کنسول جستجوی گوگل را برای وب سایت مناسب باز کنید.
 • نشانی وب صفحه وب حاوی بازخورد شما را در کادر انتخاب URL جای‌گذاری کنید.
 • برای ارسال URL تأیید، روی کلید «ورود» روی صفحه کلید خود کلیک کنید.
 • روی دکمه «درخواست نمایه سازی» کلیک کنید تا Google مجبور شود دوباره صفحه را بخزد تا بازخورد شما را بیابد.

در اینجا یک تصویر مثال با کادر بررسی URL و دکمه “درخواست نمایه سازی” است که در کادرهای قرمز مشخص شده است تا بدانید کجا از این ویژگی ها در کنسول جستجوی Google استفاده کنید:

بازخورد سریع را در جستجوگر URL کنسول جستجوی Google فهرست کنید

2. سایت خود را با IndexNow ادغام کنید

IndexNow یک پروتکل پینگ است که فورا موتورهای جستجو را از آخرین تغییرات محتوای وب سایت مطلع می کند. هنگامی که یک صفحه وب در یک سایت اضافه، حذف یا به روز می شود، IndexNow به طور خودکار موتورهای جستجو را پینگ می کند تا بتوانند به سرعت این تغییر را در نتایج جستجوی خود منعکس کنند.

این بدان معناست که IndexNow می‌تواند فوراً به موتورهای جستجو اطلاع دهد که بازخورد جدیدی در یک صفحه وب قرار داده شده است و باید برای ارزیابی و انتقال رتبه صفحه به سایت مورد نظر خزیده شود.

میلیون ها وب سایت از IndexNow استفاده می کنند و شما به راحتی می توانید این پروتکل پینگ را با استفاده از خدمات زیر با سایت خود ادغام کنید:

 • CloudFlare
 • پیشوند IndexNow
 • پلاگین RankMath
 • همه در یک پلاگین سئو

3. URL های بازخورد را پینگ کنید

روش دیگر برای افزودن سریع بک لینک، پینگ دستی URL هایی است که حاوی لینک شما هستند با استفاده از ابزار پینگ رایگان مانند این:

 • Ping-O-Matic
 • پینگلر
 • Ping.in
 • توتال پینگ

4. URL های بازخورد خود را در رسانه های اجتماعی ارسال کنید

به اشتراک گذاری URL حاوی بازخورد شما در رسانه های اجتماعی می تواند روند نمایه سازی را سرعت بخشد، به خصوص اگر از توییتر استفاده می کنید.

در سال 2015، گوگل و توییتر برای ایندکس کردن توییت ها به صورت بلادرنگ با یکدیگر همکاری کردند و گوگل اکنون شامل چرخ فلک های توییتر در جستجو می شود. بنابراین، اگر می خواهید لینک های شما به سرعت در گوگل ایندکس شوند، باید لینک صفحه وب را توییت کنید تا آن را از موتور جستجو خزیده کنید.

اما به خاطر داشته باشید که گوگل هر توییت را ایندکس نمی کند. روزانه میلیون‌ها توییت ایجاد می‌شود، بنابراین باید چند کار دیگر را انجام دهید تا شانس ایندکس کردن پیوند توییت خود را افزایش دهید، مانند:

 • افزایش تعداد ریتوییت ها
 • افزایش لایک
 • پاسخ‌های توییت‌ها را افزایش دهید

گوگل همچنین محتوای سایر سایت‌های رسانه‌های اجتماعی مانند Pinterest، LinkedIn، Reddit و Quora را ایندکس می‌کند. بنابراین شما همچنین می خواهید URL بازخوردها را برای این پلتفرم ها منتشر کنید تا روند نمایه سازی بازخورد را تسریع کنید.

5. با سایت های وب 2.0 سریعتر بک لینک ها را فهرست کنید

یکی دیگر از روش های ایندکس سریع لینک ها ایجاد لینک های وب 2.0 است. هر چه تعداد وب‌سایت‌های بیشتری در اینترنت به یک صفحه خاص پیوند داده شوند، آن URL سریع‌تر پیدا می‌شود، خزیده می‌شود و برای اهداف سئو ایندکس می‌شود.

شما می توانید این راهنما را در مورد نحوه ساخت بک لینک های وب 2.0 دنبال کنید تا برنامه ای گام به گام برای ایجاد بهترین سایت های ممکن وب 2.0 برای افزایش اعتبار صفحه رتبه سایت مورد نظر خود داشته باشید.

6. URL های بازخورد را در وب سایت خود منتشر کنید

در اینجا یک روش ساده وجود دارد که هر کسی می تواند از آن برای فهرست سریع لینک ها در گوگل استفاده کند: URL ها را در وب سایت خود منتشر کنید.

درست است. شما می توانید یک لینک متنی برای یک صفحه وب ایجاد کنید که حاوی بازخورد شما در مورد یکی از صفحات خودتان است. سپس می‌توانید روند ذکر شده در نکته 1 در بالا را دنبال کنید تا URL خود را برای نمایه‌سازی سریع به کنسول جستجوی Google ارسال کنید.

و هنگامی که بازخورد ایندکس شد، می توانید این لینک را از وب سایت خود حذف کنید. کل هدف این استراتژی این است که گوگل را مجبور به خزیدن صفحه وب حاوی بازخورد شما کند و پس از انجام این کار، الگوریتم از قبل از آن مطلع خواهد شد و لینک شما دیگر مورد نیاز نیست. بنابراین می توان آن را با خیال راحت حذف کرد.

7. یک نقشه سایت ویدیویی به گوگل ارسال کنید

نقشه سایت ویدیویی یک نقشه سایت XML با اطلاعاتی در مورد ویدیوهای میزبانی شده در وب سایت شما است. و شما می توانید از این نوع نقشه سایت برای افزودن URL به لینک های خود استفاده کنید و سپس آن را برای نمایه سازی سریع به کنسول جستجوی گوگل ارسال کنید.

اساسا، تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک ویدیوی YouTube یا Vimeo را در یک صفحه وب جاسازی کنید، سپس به سایتی مانند نقشه سایت XML بروید، که می تواند به طور خودکار ویدیوهای جاسازی شده را در صفحات وب شما شناسایی کند و یک نقشه سایت جداگانه با جزئیات مرتبط ایجاد کند.

پس از ایجاد نقشه سایت ویدیویی، می‌خواهید مراحل زیر را انجام دهید:

 • سایت XML را در برنامه ای مانند Notepad باز کرده و ویرایش کنید
 • آدرس موجود در برچسب را جایگزین کنید با URL بازخورد
 • فایل XML را ذخیره کنید.
 • فایل XML را روی وب سرور خود آپلود کنید.
 • URL نقشه سایت XML جدید را به کنسول جستجوی Google که در زیر منو در نوار کناری سمت چپ > فهرست > نقشه سایت قرار دارد، اضافه کنید.

گوگل اکنون نقشه سایت ویدیویی را می‌خزد و همه URL‌های فهرست‌شده در این فایل XML را پیدا می‌کند تا فهرست‌سازی بک لینک‌ها را سرعت بخشد.

8. از خدمات ایندکس لینک استفاده کنید

اگر با هر یک از نکات بالا برای ایندکس کردن بک لینک ها در گوگل بدشانس هستید، می توانید یک سرویس ایندکس لینک را امتحان کنید که ضمانت عملکرد را ارائه می دهد.

یک وب سایت محبوب برای خدماتی مانند این Onehourindexing.co است. با این حال، بسیاری دیگر برای انتخاب وجود دارد. برای یافتن جایگزین‌های خوب برای مقایسه هزینه‌ها و ضمانت‌ها، کافی است در گوگل به دنبال «بهترین خدمات فهرست‌سازی لینک» باشید.

9. صبور باشید

اگر الگوریتم گوگل مشخص کند که لینک های شما ارزش ایندکس شدن را دارند، بدون هیچ نگرانی ایندکس می شوند. بنابراین ممکن است فقط باید صبور باشید.

با این حال، اگر لینک‌های شما دستورالعمل‌های وبمستر گوگل را نقض می‌کنند، ممکن است اصلا ایندکس نشوند. در این مورد، باید تلاش کنید تا لینک های بد را از حساب ارجاع خود حذف کنید.

10. سریع ترین روش را برای گوگل تکرار کنید

با گفتن همه اینها، روشی که بهترین کار را برای وب سایت شما برای ایندکس سریع پیوندهای شما دارد، باید برای هر پیوند جدیدی که می خواهید سریعاً توسط Google فراخوانی شود، تکرار شود.

همچنین می توانید هر یک از روش های ذکر شده در بالا را برای نتایج سریع تر ترکیب کنید.

چگونه بفهمم لینک های من ایندکس شده اند؟

اگر URL را در جستجوی گوگل ببینید، می دانید که آیا پیوندهای شما ایندکس شده اند یا خیر. برای بررسی نتایج، اپراتور سایت: را در نوار جستجو وارد کنید و سپس URL بازخورد را وارد کنید. سپس دکمه جستجو را فشار دهید تا ببینید URL بازخورد شما همانطور که در جستجو ظاهر می شود ایندکس شده است یا خیر.

در اینجا نمونه ای از موتور جستجو به همراه یک URL برای دانستن نحوه استفاده از آن در گوگل آورده شده است:

وب سایت: https://seochatter.com/how-many-backlinks-do-i-need-to-rank/

پس از تأیید اینکه URL واقعاً توسط Google ایندکس شده است، مرحله بعدی این است که تاریخ ذخیره شده Google را مشاهده کنید تا مطمئن شوید که خزنده صفحه وب را پس از یافتن بازخورد شما ایندکس کرده است.

سه نقطه را در کنار لیست URL های گوگل خواهید دید. روی این نقاط کلیک کنید تا فیلد «درباره این نتیجه» نمایش داده شود. در پایین فیلد، روی دکمه Cached کلیک کنید تا به نسخه کش صفحه وب بروید. در بالای صفحه یک کادر محاوره ای با اطلاعات مربوط به آخرین زمان ذخیره سازی URL در فهرست نمایش داده می شود.

در اینجا نمونه ای از ظاهر این کادر محاوره ای ذخیره شده در حافظه پنهان آورده شده است:

پیوندهای فهرست با نسخه کش سریع

چقدر طول می کشد تا لینک ها ایندکس شوند؟

در این مقاله دیگر درباره مدت زمانی که بک لینک ها طول می کشد، توضیح می دهد که چگونه می تواند بین چند روز تا 10 هفته طول بکشد تا یک پیوند پیدا شود، خزیده شود، فهرست شود، و در مقدار PageRank از سایت ایجاد شده به سایت سئوی مقصد ارسال شود.

هر وب سایت دارای نرخ خزیدن و بودجه خزیدن خود است که برای Googlebot قابل تغییر نیست. بنابراین بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که نکاتی را در این راهنما در بالا دنبال کنید تا سعی کنید روند نمایه سازی را تسریع کنید.

خلاصه سریع بازخورد نمایه سازی

امیدوارم از این راهنمای نحوه فهرست بندی سریع بازخورد گوگل لذت برده باشید.

همانطور که متوجه شدید، روش های مختلفی برای ایندکس کردن لینک ها در گوگل وجود دارد تا بتوانید خزیدن لینک های به دست آمده خود را سرعت بخشیده و ارزش صفحه رتبه سئو را به سایت هدف خود منتقل کنید.

و هنگامی که روشی را پیدا کردید که برای سایت شما بهترین کار را انجام می دهد، بهتر است به آن پایبند باشید و برای سریع ترین نتایج آن را بارها و بارها تکرار کنید.

نشریه چگونه به سرعت بک لینک ها را در گوگل ایندکس کنیم (10 روش کارآمد) برای اولین بار در SEO Chatter ظاهر شد.