منو سایت

مراجع روابط عمومی بالا چیست؟ (جواب داد)

 تاریخ انتشار :
/
  آموزش سئو
مراجع روابط عمومی بالا چیست؟ (جواب داد)


در این مقاله به این سوال پاسخ خواهیم داد که “بازخورد روابط عمومی بالا چیست؟”

همچنین فهرستی از نمونه‌هایی از وب‌سایت‌های با روابط عمومی بالا و نکاتی در مورد چگونگی یافتن وب‌سایت‌های پرمخاطب برای ایجاد بک لینک در طول کمپین ساخت لینک پیدا خواهید کرد.

هدف نهایی در اینجا این است که به شما کمک کند تا بفهمید بک لینک های پرمخاطب چیست و چگونه می توانند به بهبود تلاش های بهینه سازی موتور جستجو (SEO) شما کمک کنند.

بک لینک های روابط عمومی بالا چیست؟

مراجع روابط عمومی بالا چیست؟

پیوندهای روابط عمومی بالا پیوندهایی به وب سایت شما از سایر وب سایت هایی هستند که رتبه صفحه (یا اعتبار) بالایی دارند. پیوندهای روابط عمومی بالا بین PR7 و PR10 می تواند به رتبه بالاتر وب سایت شما در موتورهای جستجو کمک کند، زیرا مقداری از ارزش صفحه از طریق پیوند به سایت شما منتقل می شود.

نمونه هایی از وب سایت های روابط عمومی بالا

 • Google.com (PR10)
 • W3.org (PR10)
 • USA.gov (PR10)
 • ویکی پدیا (PR9)
 • WordPress.org (PR9)
 • Github (PR8)
 • NYTimes (PR8)
 • Reddit (PR7)
 • Sites.Google.com (PR7)
 • SlideShare.net (PR7)

PageRank برای یک صفحه وب چیست؟

Web PageRank الگوریتمی است که توسط گوگل برای کمک به ارزیابی اعتبار محتوا برای رتبه‌بندی صفحات وب در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERP) ایجاد شده است. PageRank از نام یکی از بنیانگذاران گوگل، لری پیج، به عنوان روشی برای سنجش اعتماد و اهمیت صفحات وب نامگذاری شده است.

رتبه صفحه گوگل از یک مقیاس لگاریتمی بین PR1 و PR10 استفاده می کند.

در اصل، PageRank یک الگوریتم مدیریت پیوند است که کیفیت و کمیت لینک هایی را که به سایر صفحات وب در اینترنت اشاره می کنند، تجزیه و تحلیل می کند. یک وب سایت یا صفحه وب که دارای امتیاز روابط عمومی بالایی است به این معنی است که توسط بسیاری از سایت های معتبر دیگر ارجاع داده می شود.

برای برخی از پرس و جوهای جستجو، ارزش PageRank در تعیین اینکه کدام صفحات وب بالاترین رتبه را در موتور جستجو برای کلمات کلیدی خاص دارند، بسیار مهم است. به همین دلیل مهم است که سعی کنید امتیاز روابط عمومی وب سایت خود را بهبود بخشید تا رتبه کلی خود را برای عبارات هدف جستجو افزایش دهید.

با این حال، اگرچه گوگل از رتبه به عنوان سیگنال رتبه بندی استفاده می کند، این معیار سئو برای ردیابی سطح فعلی روابط عمومی سایت شما در دسترس عموم نیست. شما فقط می توانید تعداد سایر سایت های روابط عمومی بالا (بر اساس اعتبار و اعتماد گزارش شده توسط سایر ابزارهای SEO) که به صفحات وب شما پیوند دارند را حدس بزنید.

نحوه پیدا کردن رتبه صفحه در یک وب سایت

از آنجایی که گوگل نتایج را از PageRank منتشر نمی کند، ابزارهای سئو مدرن از تجزیه و تحلیل عملکرد سئوی خود استفاده می کنند تا به یک نتیجه جایگزین به نام Domain Authority یا Domain Rating دست پیدا کنند.

با این حال، یک ابزار متن باز به نام Open PageRank وجود دارد که برای بازگرداندن عملکرد صفحه رنک طراحی شده است تا دامنه های مختلف به راحتی قابل مقایسه باشند. می توانید نتایج PR را برای 10 میلیون وب سایت برتر آن مشاهده کنید و به صورت رایگان به API دسترسی داشته باشید.

چگونه به منابع روابط عمومی بالا دست پیدا می کنید؟

پیوندهای روابط عمومی بالا را از ویکی پدیا دریافت کنید

ویکی‌پدیا یک سایت PR9 است که در آن هنگام دنبال کردن یک استراتژی ساخت لینک خاص، می‌توانید لینک‌ها را دریافت کنید. این راهنما را در مورد نحوه دریافت پیوند پیوندهای ویکی‌پدیا ببینید تا این کار را به روشی صحیح انجام دهید تا بازخورد دائمی دریافت کنید.

از HARO استفاده کنید

Help a Report Out (HARO) یک سرویس رایگان است که خبرنگاران و نویسندگان را با منابع مرتبط می کند. پس از ثبت نام، ایمیل های روزانه از وب سایت هایی دریافت خواهید کرد که به دنبال نقل قول ها و نظرات در مورد موضوعاتی هستند که می توانند برند شما را همراه با بازخورد ارائه دهند.

برای یادگیری نحوه استفاده از این سرویس برای به دست آوردن لینک های روابط عمومی بالا، این راهنمای استفاده از HARO برای SEO را ببینید.

تحلیلی از رقبا انجام دهید

با استفاده از ابزار سئو مانند Ahrefs، Semrush یا LinkMiner، می‌توانید نمایه بازخورد رقبای خود را بررسی کنید تا فرصت‌هایی برای بازخورد روابط عمومی بالا پیدا کنید. و هنگامی که یک وب سایت با اعتبار بالا پیدا کردید، می توانید سعی کنید همان بازخورد را به وب سایت خود دریافت کنید.

بهترین راه برای استفاده از این ابزارها این است که نمایه بازخورد رقیب خود را اسکن کنید و سپس لیست را از بالاترین به پایین‌ترین در دسته‌های اعتبار دامنه، رتبه دامنه، جریان اعتماد یا جریان استناد مرتب کنید. بسته به اینکه نرم‌افزار از چه معیارهای SEO استفاده می‌کند.

صفحات وب که ارزش بالایی در این شاخص های سئو دارند معمولاً رتبه بالایی در رتبه صفحه دارند.

از سایت های دولتی و آموزشی لینک دریافت کنید

سازمان‌های دولتی و دانشگاه‌ها برخی از معتبرترین مراجعی هستند که می‌توانید با ارزش روابط عمومی بالا دریافت کنید. این وب سایت ها معمولا دارای پسوند دامنه .gov یا .edu هستند.

اگرچه احتمالاً بازخورد بالایی از یک صفحه اصلی در یکی از این وب سایت ها دریافت نخواهید کرد، ممکن است بتوانید پیوندی را در یک صفحه داخلی یا صفحه منبع دریافت کنید. بنابراین به دنبال این نوع صفحات وب باشید و با صاحب محتوا تماس بگیرید تا ببینید آیا می توانید سایت خود را در لیست آنها قرار دهید یا خیر.

توصیه خوب برای سایت های آموزشی این است که با اساتیدی که محتوای گروه خود را در حوزه اصلی دانشگاه مدیریت می کنند و / یا زیر دامنه خود را با کنترل کامل بر پیوندهای لیست شده دارند، تماس بگیرید.

انتشار بیانیه مطبوعاتی

ارسال یک بیانیه مطبوعاتی می تواند باعث شود که محتوا و لینک شما از یک وب سایت با روابط عمومی بالا گرفته شود.

می توانید از انتشارات مطبوعاتی مانند:

 • Newswire
 • پرس وایر
 • PR Newswire

ایجاد لینک در سایت های رایگان با روابط عمومی بالا

آخرین روش برای به دست آوردن لینک های روابط عمومی بالا، ایجاد محتوا در وب سایت های رایگانی است که از اعتبار بالایی برخوردار هستند مانند بلاگر، فلیکر، وردپرس، ساوندکلاد و غیره. این سایت ها به شما این امکان را می دهند که پروفایل ها و/یا وب سایت های خود را ایجاد کنید و می توانید به هر سایت دیگری که می خواهید در محتوا پیوند دهید.

اگرچه اینها قوی‌ترین پیوندهایی نیستند که می‌توانید دریافت کنید، زیرا پیوندها مستقیماً از یک صفحه وب منتشر شده در دامنه اصلی نمی‌آیند، اما همچنان می‌توانند به تعادل نمایه بازخورد شما در زمانی که تازه شروع کرده‌اید. با خارج از صفحه. بهینه سازی موتور جستجو.

بنابراین این نوع پیوندهای رایگان با روابط عمومی بالا را در چشم انداز نگه دارید. آنها شگفت انگیز نیستند، اما بی فایده نیستند.

اطلاعات بیشتر در مورد نتایج بالای PageRank

اگر می‌خواهید در مورد نتایج مختلف رتبه‌بندی صفحه بیشتر بدانید، به این راهنماهای اضافی مراجعه کنید:

 • مراجع PR10 چیست؟
 • بک لینک های PR9 چیست؟
 • بازخورد PR8 چیست؟
 • بازخورد PR7 چیست؟

خلاصه منابع روابط عمومی بالا

امیدوارم از این راهنما در مورد اینکه چه مراجع روابط عمومی بالا هستند لذت برده باشید.

همانطور که متوجه شدید، بازخورد روابط عمومی بالا پیوندی به وب سایت شما از سایت دیگری است که رتبه صفحه یا اعتبار بالایی دارد. و در حالی که دریافت بازخورد PR7 به P10 بسیار آسان نیست، شما همچنان باید در طول زمان برای به دست آوردن آن پیوندها تلاش کنید، زیرا حتی تعداد انگشت شماری از آنها می توانند به وب سایت شما کمک کنند تا پس از گذراندن این رتبه بالای صفحه رتبه بالاتری در موتورهای جستجو کسب کند.

انتشارات مراجع روابط عمومی بالا چیست؟ (پاسخ) اولین بار در SEO Chatter ظاهر شد.