منو سایت

لیست 10 موتور جستجوی برتر (ده مورد محبوب ترین در جهان)

 تاریخ انتشار :
/
  آموزش سئو
لیست 10 موتور جستجوی برتر (ده مورد محبوب ترین در جهان)

در این صفحه فهرستی از 10 موتور جستجوی برتر برای سال جاری را مشاهده خواهید کرد.

در پایان این راهنما نموداری از 10 موتور جستجوی محبوب برتر را که بر اساس رتبه بندی و سهم بازار مقایسه شده اند، خواهید دید.

هدف از این راهنما این است که فهرستی از ده موتور جستجوی برتر جهان را به شما ارائه دهد تا بتوانید دریابید که کدام شرکت ها بیشترین تسلط را در اینترنت دارند. و به عنوان منبعی برای استناد و پیوند به مقالات، پست های وبلاگ و انتشارات آنلاین خود، بر اساس داده های تحقیقات بازار، خدمت کنید.

لیست 10 موتور جستجوی برتر

لیست 10 موتور جستجوی برتر

رتبه 1 گوگل در 10 موتور جستجوی برتر جهان

1. موتور جستجوی گوگل

گوگل در صدر این فهرست از 10 موتور جستجوی برتر قرار دارد و بیشترین سهم از بازار موتورهای جستجو را دارد و تا ژوئن 2021 حدود 92.01 درصد را به خود اختصاص داده است.

لینک: https://www.google.com

ایده این دو که در سال 1997 توسط سرگئی برین و لری پیج تأسیس شد، به بخشی جدایی ناپذیر از تجربه مصرف کننده تبدیل شده است. گزارش شده است که گوگل الگوریتم جستجوی خود را حدود 500 تا 600 بار در سال تغییر می دهد. این امر همراه با تجزیه و تحلیل دقیق آن و اینکه گوگل بیشترین تعداد سایت را در فهرست خود دارد، به آن اجازه می دهد تا نتایج دقیق و دقیقی را به کاربر نهایی ارائه دهد.

گوگل همچنین ترجیح داده شده ترین و بهترین موتور جستجو برای تجارت است، زیرا الگوریتم رتبه بندی آن تأثیر زیادی بر تعداد کلیک های یک وب سایت دارد. به زبان ساده، گوگل یک غول در بازار موتورهای جستجو است که شکست دادن آن سخت است.

این پست مرتبط را در مورد چگونگی پیدا کردن کلمات کلیدی که بیشترین جستجو را در گوگل انجام داده اند، بررسی کنید.

# 2 Bing 10 محبوب ترین موتورهای جستجو

2. موتور جستجو بینگ

در رتبه دوم در ده موتور جستجوی برتر Bing قرار دارد.

لینک: https://www.bing.com

موتور جستجوی متعلق به مایکروسافت که در سال 2009 راه اندازی شد، سهم بازار 2.96 درصدی دارد و بیش از 1 میلیارد بازدیدکننده در ماه جذب می کند. اگرچه بینگ به اندازه گوگل نیست، اما ویژگی های خاصی دارد که آن را نسبتاً رقابتی می کند.

به عنوان مثال، جستجوی تصویر Bing برای نمایش تصاویر واضح و با کیفیت شناخته شده است. همچنین به کاربران اجازه می‌دهد تا تصاویر را بر اساس طرح‌بندی‌های مختلف تصویر – بلند، پهن یا مربعی فیلتر کنند. نمایش نتایج جستجوی ویدیویی بینگ که به صورت شبکه ای از تصاویر کوچک ارائه شده است نیز خارق العاده است.

علاوه بر این، Bing یک برنامه پاداش دارد که به عنوان یک انگیزه برای کاربران جدید عمل می کند. در حین جستجو به کاربران امتیاز اعطا می کند و این امتیازها را می توان در فروشگاه های مختلف از جمله فروشگاه های مایکروسافت، آمازون و استارباکس بازخرید کرد.

# 3 ده موتور جستجوی برتر

3. موتور جستجوی یاهو

سومین موتور جستجوی برتر جهان یاهو است که در واقع از بینگ مایکروسافت پشتیبانی می کند.

لینک: https://www.yahoo.com

از آنجایی که گوگل تنها بازیکن شکست ناپذیر در لیگ خود است، بینگ و یاهو سرسخت ترین رقبا در بازار موتورهای جستجو هستند. یاهو که در سال 1995 راه اندازی شد، یکی از قدیمی ترین موتورهای جستجو و سرویس های ایمیل است.

یاهو در حال حاضر حدود 1.51 درصد از بازار را در اختیار دارد و بیش از آنکه یک موتور جستجو باشد، یک پورتال اینترنتی محسوب می شود. در واقع با ارائه پیشنهادهای گسترده تر از آیتم های محبوب و پیشنهادهای جستجو فراتر از آنچه یک کاربر می تواند انتظار داشته باشد، گوگل را شکست می دهد.

موتور جستجوی بایدو شماره 4

4. موتور جستجوی Baidu

بایدو چهارمین موتور جستجوی بزرگ جهان با سهم بازار 1.17 درصد است. همچنین محبوب ترین موتور جستجو در چین است که تقریباً 86 درصد از کاربران اینترنت چینی به آن دسترسی دارند.

لینک: https://www.baidu.com

بایدو بخش عظیمی از درآمد خود را از خدمات بازاریابی آنلاین به دست می آورد و آن را به موتور جستجوی قدرتمندی برای شرکت هایی که بازار چین را هدف قرار می دهند تبدیل می کند.

شماره 5 موتور جستجوی Yandex

5. موتور جستجوی Yandex

در سه ماهه آخر سال 2021، Yandex پنجمین موتور جستجوی پرکاربرد در سراسر جهان و محبوب ترین موتور جستجو در روسیه بود، با سهم بازار 65٪ در این کشور. در سطح جهانی، Yandex سهم بازار 1.06٪ را در اختیار دارد. محبوبیت آن با دیگر کشورهای اروپای شرقی از جمله اوکراین، بلاروس و قزاقستان همپوشانی دارد.

لینک: https://yandex.com

Yandex علاوه بر اینکه یک موتور جستجو است، خدمات نقشه های ترافیک زنده، ترجمه آنلاین، موسیقی و پول از Yandex را نیز ارائه می دهد. این یک گنج ویژه برای نگاه کردن به گذشته است. این یک فناوری موتور جستجو است که به کاربران اجازه می دهد یک تصویر را به عنوان پرس و جو وارد کنند، نه کلمات. همچنین به عنوان یکی از بهترین موتورهای جستجو برای تطبیق چهره و شناسایی مکان به طور چشمگیری در رتبه بالایی قرار دارد.

شماره 6 موتور جستجو DuckDuckGo

6. موتور جستجو DuckDuckGo

ششمین موتور جستجوی برتر DuckduckGo است. و یکی از 10 موتور جستجوی محبوب با سریعترین رشد سهم بازار است.

لینک: https://duckduckgo.com

از ژانویه 2020 تا ژانویه 2021، میانگین حجم جستجوی روزانه DuckDuckGo 73٪ افزایش یافته است. با این حال، رشد اخیر از ژانویه 2021 تا ژانویه 2022 به حدود 17 درصد کاهش یافته است. این هنوز یک افزایش بزرگ در سهم بازار از زمان شروع به کار موتور جستجو در سال 2008 است.

با حدود 80 میلیون کاربر، سهم بازار جهانی DuckDuckGo 0.68٪ است که بیش از نیمی از جستجوهای موتور جستجو از ایالات متحده است. همچنین 10 میلیون دانلود از فروشگاه گوگل پلی دارد که محبوبیت خود را در بین کاربران اندروید ثابت می کند.

حمایت قوی DuckDuckGo برای حفظ حریم خصوصی داده ها، آن را از سایر موتورهای جستجو متمایز می کند. اگر می‌خواهید بدون اینکه شرکت‌ها اطلاعات شخصی شما را بشکنند یا بفروشند، وب را مرور کنید، می‌توانید برنامه مرورگر موبایل DuckDuckGo یا افزونه دسکتاپ را امتحان کنید. در اینجا، جستجوهای شما کاملاً محرمانه باقی می‌مانند و به طور ایمن در برابر درخواست‌های داده یا تبلیغات هدفمند محافظت می‌شوند.

# 7 موتور جستجو Ask.com

7. موتور جستجو Ask.com

Ask.com هفتمین موتور جستجوی بزرگ در جهان است. سهم بازار جهانی 0.72% و 6% از بازار ایالات متحده را در اختیار دارد.

لینک: https://www.ask.com

Ask.com یک موتور جستجوی پرسش و پاسخ محبوب است که روزانه 13 میلیون پرس و جو دریافت می کند. طیف گسترده ای از کاربران آن وجود دارد – از کودکانی که به دنبال پاسخ برای تکالیف هستند، عکاسان حرفه ای که به دنبال تصاویر واضح هستند، دانشمندان دانشگاهی که پرس و جوهای آکادمیک انجام می دهند، تا هزاره هایی که به دنبال فیلم موفق بعدی برای تماشا هستند.

شماره 8 موتور جستجو Naver

8. موتور جستجوی ناور

احتمالاً موتور جستجوی ناور دلیلی است که گوگل نمی تواند به طور کامل بر بازار موتورهای جستجو در کره جنوبی تسلط یابد. این شرکت در سال 1999 توسط شرکت Naver Corporation، یک شرکت رسانه ای و فناوری که 50 درصد سهام یاهو ژاپن را نیز در اختیار دارد، راه اندازی شد. ناور در حال حاضر سهم بازار جهانی 0.13 درصد را دارد.

لینک: https://www.naver.com

چه چیزی ناور را از گوگل متمایز می کند؟

رابط کاربری پرتال وب به خوبی طبقه بندی شده Naver یک نقطه فروش قوی است. اگر به دنبال موتور جستجویی هستید که به تعدادی از خدمات وب از جمله اخبار، موسیقی و فرهنگ لغت دسترسی آسان داشته باشد، Naver دقیقاً همین است.

ناور همچنین از به اصطلاح “سرویس جستجوی جامع” استفاده می کند. این بدان معناست که برای مثال وقتی کسی به دنبال اخبار مربوط به فناوری راه اندازی است، ناور آخرین و مرتبط ترین مقالات خبری را از منابع اصلی محلی و بین المللی در یک صفحه جمع آوری و نمایش می دهد.

موتور جستجوی AOL شماره 9

9. موتور جستجوی AOL

بعدی در لیست 10 موتور جستجوی برتر ما AOL است که مخفف America Online است.

لینک: https://search.aol.com

این یک پورتال وب آمریکایی و ارائه دهنده خدمات آنلاین مستقر در نیویورک است. AOL که در اواسط دهه 1980 تأسیس شد، پیشگام اینترنت بود و راهی بود که اکثر افرادی که مودم تلفنی داشتند به شبکه جهانی وب متصل می شدند. تا سال 1995، AOL حدود سه میلیون کاربر فعال داشت و شناخته شده ترین برند در شبکه در ایالات متحده بود.

AOL سایت موتور جستجوی خود را اجرا می کند که به عنوان موتور جستجوی AOL شناخته می شود. دسترسی به وب، خرید آنلاین، تصاویر، اخبار و نتایج جستجوی محلی را ارائه می دهد و سهم بازار جهانی 0.06٪ را دارد.

# 10 موتور جستجو برای لیست

10. موتور جستجو برای لیست

این لیست با 10 موتور جستجوی برتر جهان با سهم بازار 0.05 درصد به پایان می رسد.

تماس: https://napoveda.seznam.cz/en/seznamcz-web-search/

این یکی از بهترین موتورهای جستجو در جمهوری چک است که میلیون ها کاربر را در این کشور جذب می کند. گوگل در حال حاضر 84 درصد از بازار این کشور را در اختیار دارد، در حالی که فهرست و سایرین سهم 16 درصدی باقی مانده را دارند.

این فهرست در سال 1996 به عنوان اولین موتور جستجو در جمهوری چک توسط ایوو لوکاکوویچ آغاز شد. امروزه، از یک موتور جستجوی ساده به یک ارائه دهنده خدمات آنلاین با یک پورتال قابل اعتماد با اخبار سیاسی، اجتماعی و مالی، پیش بینی آب و هوا، ورزش و غیره تبدیل شده است.

موتور جستجوی شماره 1 امروزه از چه چیزی استفاده می شود؟

گوگل موتور جستجوی شماره 1 است که امروزه با 92.01 درصد سهم بازار در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد. اما در برخی کشورها از جایگزین های دیگر بیشتر از گوگل استفاده می شود، مانند Yandex در روسیه، Naver در کره جنوبی و Baidu در چین.

10 موتور جستجوی محبوب

رتبه بندیموتور جستجوسهم بازار
1گوگل92.01٪
2بینگ2.96٪
3یاهو1.51٪
4بایدو1.17٪
5یاندکس1.06٪
6DuckDuckGo0.68٪
7Ask.com0.42٪
8ناور0.13٪
9AOL0.06٪
10فهرست کنید0.05٪

منبع داده: سهم بازار موتور جستجو StatCounter

خلاصه 10 موتور جستجوی برتر جهان

امیدوارم از این لیست 10 موتور جستجوی برتر لذت برده باشید.

همانطور که متوجه شدید، 10 موتور جستجوی محبوب با هم بیش از 99 درصد از سهم بازار جهان را تشکیل می دهند. به راحتی می توانید این لیست از ده موتور جستجوی برتر جهان را در مقالات، پست های وبلاگ و پست های آنلاین خود نقل قول و لینک کنید.

انتشار لیست 10 موتور جستجوی برتر (ده مورد محبوب ترین در جهان) برای اولین بار در SEO Chatter ظاهر شد.