منو سایت

خدمات طراحی سایت، از فونداسیون تا تکمیل نما

 تاریخ انتشار :
/
  آموزش سئو
خدمات طراحی سایت، از فونداسیون تا تکمیل نما

خدمات طراحی سایت به سبک وب سیما

یک تصور غلط رایج در مورد خدمات طراحی وب این است که فرآیند طراحی به فرآیند کدنویسی و طراحی محدود می شود. در حالی که فرآیند طراحی و تدوین استراتژی ساخت یک سایت جدید و متفاوت، از لحظه پذیرش پروژه تا تحویل نهایی به چند مرحله تقسیم می شود.

طراحی گرافیکی و کدنویسی تنها دو بخش از این فرآیند 7 مرحله ای است. می توان گفت کدنویسی مغز سایت است و طراحی گرافیک قلب تپنده آن است، اما روند طراحی چیزی فراتر از این دو قسمت است. تمام بخش‌های این فرآیند، به‌عنوان اندام‌های حیاتی، باید به طور هماهنگ با هم کار کنند.

در این مقاله فرآیند ارائه خدمات طراحی سایت در شرکت وبسیما را در 7 مرحله ارائه می کنیم. به شما این اطمینان را می دهیم که پس از مطالعه این متن دیدگاه شما برای طراحی سایت جدید و مراجعه به یک شرکت طراحی سایت تغییر خواهد کرد.

1- شناخت پروژه و هدف از اجرای آن

شناسایی و تعیین هدف اولین و مهمترین بخش فرآیند طراحی سایت است. برای تکمیل این مرحله اطلاعاتی که از کارفرما دریافت می کنیم نقش بسیار مهمی را ایفا خواهد کرد.

در اولین تماس تلفنی و پیگیری جلسه مشاوره رایگان که به صورت حضوری برگزار می شود، سعی می کنیم با طرح سوالات هدفمند، هدف از راه اندازی سایت جدید و شخصیت افراد، ایده بهتری از کسب و کار به دست آوریم. حضار. برخی از مهمترین موضوعات مطرح شده در این جلسه عبارتند از:

  • هدف اصلی شما از طراحی و راه اندازی سایت جدید چیست؟
  • مهمترین محصولات و خدماتی که قصد ارائه آن را دارید چیست؟
  • مخاطبان شما چه کسانی هستند؟
  • دوست دارید مخاطبان شما در سایت شما چه کاری انجام دهند و چگونه با شما ارتباط برقرار می کنند؟
  • مهمترین تفاوت شما با رقابت چیست؟
  • آیا در گذشته تجربه راه اندازی و مدیریت سایت داشته اید؟

قبل از شروع فرآیند طراحی سایت، استراتژی را تعریف کنید

انتخاب مقصد اولین قدم در هر بار برداشتن است. اگر ندانیم به کجا می رویم، انتخاب مسیر منطقی نیست. اگر این مرحله را نادیده بگیریم، احتمالا پروژه در مسیر اشتباه قرار می گیرد و به هدف نهایی مورد نظر کارفرما نمی رسد.

2 – نگارش پروپوزال، سند اجرای پروژه

پس از جلسه و درک نیازهای کارفرما، جلسات داخلی با تیم فنی و طراحی وب سیما برگزار می شود و پیشنهادات و ایده هایی جمع آوری می شود که می تواند به موفقیت بیشتر کسب و کار در فضای اینترنت کمک کند.

مدیر پروژه پس از بررسی پروپوزال های تیم و تجزیه و تحلیل رقبا، ساختاری استاندارد و کاربردی برای امکانات و بخش های مختلف سایت طراحی کرده و تمامی احتمالات فنی را با توضیحات دقیق در پروپوزال پروژه درج می کند.

در نهایت با توجه به پیچیدگی امکانات و طراحی گرافیکی سایت، برآورد دقیقی از زمان اجرای پروژه و هزینه های اجرا به پروپوزال اضافه خواهد شد. نوشتن دقیق پروپوزال مرزهای فرآیند طراحی و زمان فرآیند طراحی وب سایت را مشخص می کند.

تهیه پروپوزال برای ارائه خدمات طراحی سایت

در صورت عدم توجه در این مرحله، برداشت ما از پروژه با انتظارات کارفرما متفاوت خواهد بود و در مراحل اجرا، ناهماهنگی در روند طراحی و اجرا خواهیم داشت. تجربه ما نشان می دهد که هر چه زمان بیشتری را برای درک بهتر پروژه و نوشتن پروپوزال صرف کنیم، در آینده شانس بیشتری برای جلب رضایت کارفرما و ارائه خدمات حرفه ای خواهیم داشت.

پیشنهاد تفصیلی یک سند اجرای پروژه است و تضمین می کند که طرفین به تعهدات خود عمل می کنند.

3 – هویت بصری و اولویت محتوا

در دو مرحله قبل ساختار کلی سایت و مهمترین صفحات آن شناسایی و توسط کارفرما تایید شده است. در این مرحله ابتدا تمامی عناصر بصری برند از کارفرما دریافت می شود و با برگزاری جلسات تخصصی اولویت های اصلی در طراحی بصری و ارائه محتوا مشخص می شود.

قبل از شروع فرآیند طراحی، استراتژی و ساختار محتوای سایت را توسعه دهید

تیم طراحی وب سایت پس از جلسه با کارفرما و با توجه به اهداف پروژه دو سند گرافیکی را تهیه می کند:

1- هویت بصری (Mood Board)

انتخاب رنگ اصلی، رنگ های مکمل، فونت و اندازه متن عملاً هویت بصری سایت را مشخص می کند و در مراحل زیر از هرگونه تفاوت سلیقه یا طراحی مجدد صفحات جلوگیری می کند.

تصویر زیر نمونه ای از تابلوهای خلق و خوی طراحی شده توسط وب سیما برای یک پروژه واقعی را نشان می دهد.

ارائه هویت بصری قبل از خدمات طراحی وب سایت

2- اولویت مطالب (هیئت هنری)

این سند باید ساختار ارائه محتوا و عناصر در صفحه اصلی سایت را مشخص کند. با استفاده از تکنیک طراحی Content-First سعی بر این است که تجربه کاربری و دسترسی به محتوا در اولویت طراحی بصری قرار گیرد. تصویر زیر قسمت کوچکی از هیئت هنری ارائه شده برای همین پروژه است.

یک تابلوی هنری برای اولویت دادن به محتوای صفحه اصلی سایت طراحی کنید

این دو مدرک همراه با توضیحات تکمیلی برای کارفرما ارسال می شود و نقطه نظرات آنها در مورد تایید یا بهبود آن اخذ می شود. پس از تایید هویت بصری و اولویت محتوا، فرآیند طراحی گرافیکی صفحه اصلی و صفحات داخلی سایت آغاز می شود.

4- طراحی گرافیکی صفحه اصلی و صفحات داخلی سایت

طراحی گرافیکی صفحه اصلی سایت را می توان جذاب ترین قسمت یک پروژه دانست. به جرات می توان گفت مهم ترین مزیت وب سیما در ارائه خدمات طراحی سایت، خلاقیت و توانایی بالای آن در طراحی ظاهر گرافیکی و رابط کاربری است.

خدمات طراحی نشانه خانه

این مرحله با استفاده از پروپوزال، هویت بصری و اولویت محتوای سایت پیچیده نیست، بلکه تنها جرقه ای از خلاقیت و توجه به جزئیات، نتیجه نهایی را جالب و مطلوب می کند.

طراحی وب سایت با طراحی سایر عناصر گرافیکی مانند بیلبوردها، کاتالوگ ها، رساله ها و … بسیار متفاوت است در این فرآیند توجه به تجربه کاربری در هنگام استفاده از سایت، نحوه ارائه محتوای موبایل، محدودیت ها. زبان های برنامه نویسی در اجرای طرح، حفظ سرعت صفحه و حجم کم و بسیاری موارد دیگر در موفقیت نهایی پروژه بسیار مهم خواهد بود.

خروجی نهایی در قالب یک فایل در یک آدرس مشخص در اختیار کارفرما قرار می گیرد و در این مرحله نقطه نظرات آنها برای تمامی جزئیات و عناصر گرافیکی صفحه به دست می آید. طرح گرافیکی ممکن است در اولین ارائه مورد تایید مشتری قرار گیرد و وارد فاز کدنویسی شود و یا نیاز به جلسات بیشتر و تغییرات گرافیکی در قسمت هایی از آن داشته باشد.

تصویر زیر نمونه نهایی هیئت هنری اصلی است.

طراحی نهایی صفحه اصلی بر اساس هویت بصری و اولویت محتوا

پس از دریافت نظرات ارزشمند کارفرما و رسیدن به نسخه نهایی طراحی گرافیکی صفحه اصلی سایت، فرآیند طراحی صفحات داخلی آغاز شده و همزمان تیم کدنویسی در صفحه اصلی و ادمین کار خود را آغاز می کند. پنل سایت

5 – کدنویسی سایت مطابق با استانداردهای سئو

ارائه خدمات طراحی سایت به تنهایی نمی تواند تضمین کننده موفقیت کارفرما در فضای اینترنت باشد. توجه به شخصیت و تجربه کاربری مخاطب و همچنین رعایت استانداردهای سئو در کدنویسی دو اصل مهم برای بازاریابی اینترنتی و تبدیل کاربر به مشتری است.

رعایت استانداردهای سئو در کدنویسی سایت یکی از الزامات خدمات طراحی سایت می باشد

تاکنون شناخت شخصیت و توجه به تجربه کاربری به خوبی انجام شده است و هم اکنون تیم فنی وبسیما برای اجرای بی نقص این طرح در قالب کدنویسی اقدام می کند. نتیجه نهایی کاملا مطابق با طرح گرافیکی مصوب بوده و مطابق با استانداردهای سئو پیاده سازی شده است. عناصری مانند:

  1. استفاده صحیح از تگ های HTML
  2. طراحی ریسپانسیو و نمایش صحیح در تلفن همراه و تبلت
  3. سرعت بالا و بارگذاری سریع صفحات وب

از دانش و تجربه مجموعه وب سیما در راه اندازی سایت های اینترنتی و ارائه خدمات سئو در زمینه های مختلف در تمامی پروژه های طراحی سایت استفاده می شود.

6 – تست، بازرسی و کنترل کیفیت

پس از اتمام مرحله طراحی و توسعه سایت، لازم است محصول قبل از ارائه به مشتری تست شود. تیم پشتیبانی وب سیما عملکرد بخش‌های مختلف رایانه‌های رومیزی و دستگاه‌های تلفن همراه را بررسی می‌کند و فرآیند ورودی محتوا را برای چندین محصول و مقاله انجام می‌دهد تا هرگونه مشکلی که از دید تیم فنی دور باشد را شناسایی و برطرف کند.

قبل از تحویل به مشتری، نسخه نهایی سایت را بررسی کنید

پس از این مرحله، سایت در یک فضای نمونه بارگذاری شده و برای ارائه نهایی و تست های تکمیلی در اختیار کارفرما قرار می گیرد.

7 – آموزش و انتقال به دامنه

زمان آن فرا رسیده است که کارفرما نتیجه تلاش تیم های درگیر در پروژه را ببیند. در یک جلسه شخصی فرآیندهای پیاده سازی و تمامی قسمت های پنل مدیریت سایت به کارفرما آموزش داده می شود و در انتهای فیلم این جلسه در اختیار آنها قرار می گیرد.

کارفرما این امکان را خواهد داشت که هم نمایش و هم عملکرد صفحات سایت و کنترل پنل را بررسی کرده و با کمک پشتیبانی وب سیما هرگونه ابهام یا سوال را برطرف کند. هر بار که سایت شرایط راه اندازی نهایی هاست و دامنه اصلی را از نظر کارفرما داشته باشد، فرآیند انتقال کمتر از 24 ساعت طول می کشد و آخرین اقدامات سئو و امنیت روی آن انجام می شود.

فرآیند انتقال و نهایی سازی سایت در دامنه اصلی

البته این پایان همکاری نیست! پشتیبانی ویژه به مدت سه ماه جهت پاسخگویی سریع در بخش تعمیر و نگهداری و رفع مشکلات احتمالی در بخش فنی ارائه می شود. در روزهای اول کار که فشار و هیجان راه اندازی سایت جدید زیاد است، در کنار مشتریان خواهیم بود و از آنها حمایت می کنیم.

گروه وبسیما به مدت یک سال فعالیت و امنیت سایت را به صورت رایگان حفظ می کند و پس از این مدت با هزینه اندکی بنا به درخواست کارفرما این روند تمدید خواهد شد.

نظم رمز موفقیت در ارائه خدمات طراحی سایت است

کلید طراحی و اجرای صحیح سایت، در نظر گرفتن ارتباط و یکپارچگی مراحل مختلف فرآیند است. معنای این جمله چیست؟

افرادی که در هر مرحله از فرآیند طراحی سایت حضور دارند باید اطلاعات کاملی از مراحل قبلی داشته باشند. به عنوان مثال مدیر طراحی هنگام طراحی فروشگاه اینترنتی باید در مرحله «تعیین ساختار محتوا و نقشه سایت» باشد و مدیر فنی علاوه بر یادگیری، قبل از شروع به کدنویسی اطلاعات کاملی را از قسمت طراحی دریافت کرده باشد. از پیشنهاد

نظم و هماهنگی را می توان رمز موفقیت در ارائه خدمات طراحی سایت دانست.

با توجه به تنوع پروژه ها و نقش خلاقیت در طراحی و اجرا، ابزار یا بستر آنلاینی برای مدیریت این فرآیند پیچیده وجود ندارد. گروه وبسیما با استانداردسازی مراحل اجرای پروژه، ابزاری ویژه برای ارتباط با مشتریان و ارائه مستندات در هر مرحله از کار ایجاد کرده است که پل ارتباطی با کارفرما برای اجرای هرچه بهتر پروژه می باشد.

پیشنهاد می کنیم برای درک بهتر این روند و نتیجه به دست آمده به قسمت طراحی نمونه کارها در سایت مراجعه کنید.

خدمات طراحی سایت از فونداسیون تا تکمیل نما اولین بار در وب سیما پدیدار شد.