منو سایت

بک لینک در مقابل لینک های ورودی: تفاوت سئو چیست؟

 تاریخ انتشار :
/
  آموزش سئو
بک لینک در مقابل لینک های ورودی: تفاوت سئو چیست؟

در این مقاله به بررسی موضوع بازخورد در مقابل لینک های ورودی می پردازیم.

اگر تا به حال به این فکر کرده اید که تفاوت بین بک لینک و لینک های ورودی چیست، این راهنمای مقایسه شامل تمام پاسخ هایی است که شما نیاز دارید.

در زیر با نحوه استفاده از لینک های ورودی و بک لینک ها در ساخت لینک و تاثیر آنها به عنوان عواملی در رتبه بندی بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) و جذب ترافیک هدفمند به یک وب سایت آشنا خواهید شد.

بازخورد در مقابل پیوندهای ورودی

بازخورد در مقابل پیوندهای ورودی

تفاوت اصلی بین بک لینک ها و لینک های ورودی هدف گرفتن لینک های دیجیتال مارکتینگ است. اصطلاح “بک لینک” بر افزایش رتبه بندی موتورهای جستجو تمرکز دارد، در حالی که “لینک های ورودی” به کسب ترافیک از بک لینک ها اشاره دارد.

بازخورد چیست؟

بک لینک ها لینک های ورودی از یک وب سایت به صفحه ای در وب سایت دیگر هستند. بک لینک ها با انتقال ارزش صفحه رنک به صفحه فرود زمانی که یک لینک dofollow است و شامل دو ویژگی است، به سئو کمک می کند: متن لنگر که بک لینک را توصیف می کند و URL مقصد.

لینک های ورودی چیست؟

لینک های ورودی لینک هایی هستند که از وب سایت های دیگر به وب سایت شما می آیند. هدف از لینک های ورودی ارسال بازدیدکنندگان به یک صفحه وب خاص در سایت شما برای افزایش ترافیک ارجاع است. لینک‌های ورودی نیز زمانی که dofollow هستند و به عنوان لینک‌های nofollow علامت‌گذاری نمی‌شوند، ارزش SEORank را دریافت می‌کنند.

آیا بک لینک ها مانند لینک های ورودی هستند؟

به بک لینک ها لینک های ورودی نیز می گویند زیرا هر دو روش سئوی خارج از صفحه برای دریافت لینک از وب سایت های دیگر هستند. از نظر بهینه سازی موتورهای جستجو، هیچ تفاوتی بین لینک های ورودی و خروجی وجود ندارد. هر دو بک لینک و لینک های ورودی مترادف یکدیگر هستند.

همانطور که در بالا توضیح داده شد، زمانی که شخصی از واژه بک لینک استفاده می کند، معمولاً بیشتر بر روی بهبود ارزش پیج رنک فردی یک صفحه فرود متمرکز می شود تا موقعیت آن را در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERPs) افزایش دهد، بدون هیچ نگرانی برای کاربرانی که واقعاً روی پیوند کلیک می کنند. برای بازدید از وب سایت

اما اگر تاجر از عبارت لینک‌های ورودی استفاده کند، اغلب به دریافت ترافیک توصیه‌شده از طریق این پیوندها اهمیت می‌دهد، که سئو یک مزیت ثانویه است.

بنابراین، یک راه سریع برای مقایسه inbound و backlink این است:

  • بک لینک ها برای اهداف سئو استفاده می شوند.
  • لینک های ورودی برای ترافیک ارجاع استفاده می شود.

آیا لینک های ورودی به سئو کمک می کنند؟

لینک های ورودی به سئو کمک می کنند زیرا یکی از مهم ترین عناصر در بهینه سازی خارج از صفحه برای موتورهای جستجو هستند. لینک های ورودی با انتقال ارزش PageRank از یک وب سایت به وب سایت دیگر و عمل به عنوان رای اعتماد به محبوبیت و اعتبار وب سایت دیگر به سئو کمک می کنند.

انواع مختلف لینک برای سئو

  • لینک های Dofollow: اینها بک لینک هایی هستند که مستقیماً به سئو کمک می کنند و اعتبار صفحه رتبه وب سایت منبع را به سایت مورد نظر منتقل می کنند. درباره پیوندهای dofollow بیشتر بدانید.
  • لینک های Nofollow: این پیوندها که توسط ماشین قابل خواندن هستند، اعتباری را از وب سایت منبع به سایت هدف منتقل نمی کنند. درباره لینک های nofollow بیشتر بیاموزید.

برای جزئیات بیشتر مقایسه، این صفحه را برای تفاوت بین روابط dofollow و nofollow ببینید.

چرا لینک ها و لینک های ورودی مهم هستند؟

بک لینک ها و لینک های ورودی مهم هستند زیرا نشان دهنده رای اعتماد از یک وب سایت به وب سایت دیگر برای ارزش SEO و ترافیک ارجاع هستند. هم لینک ها و هم لینک های ورودی به موتورهای جستجو مانند گوگل و کاربران وب سایت هشدار می دهند که سایت دیگری محتوای شما را به اندازه کافی ارزشمند می داند که در محتوای خود به آن لینک دهد.

هرچه یک صفحه وب لینک های با کیفیت بیشتری داشته باشد، افزایش رتبه بندی SERP برای کلمات کلیدی خاص آسان تر است. صفحه‌ای که لینک‌های dofollow زیادی به دست می‌آورد به موتورهای جستجو اطلاع می‌دهد که محتوا سزاوار دیده شدن بیشتر در فهرست است.

همچنین، هنگامی که یک وب سایت با کیفیت بالا پیوندهایی به سایت دیگری در محتوای خود دارد، به عنوان یک رای اعتماد به کار می رود که کاربران باید منابع مربوطه را بررسی کنند. این منجر به ترافیک ارجاع هدفمندتر می شود، که قرار گرفتن در معرض ارگانیک را برای تجارت خارج از موتورهای جستجو، پلت فرم های رسانه های اجتماعی و تبلیغات پولی افزایش می دهد.

در اصل، به دست آوردن لینک‌ها و لینک‌های ورودی بیشتر می‌تواند تأثیر مثبتی بر رتبه‌بندی وب‌سایت، دید کلی موتور جستجو و دسترسی کلی به مخاطبان هدف داشته باشد. با این حال، شما همچنین باید تفاوت بین ارجاع دامنه و ارجاع را درک کنید، زیرا آنها یکسان نیستند.

آیا لینک های داخلی به عنوان مرجع محاسبه می شوند؟

پیوندهای داخلی به عنوان پیوند در نظر گرفته نمی شوند، زیرا پیوندهای داخلی پیوندهایی هستند که از یک صفحه به صفحه دیگر در همان وب سایت هدایت می شوند. بک لینک ها لینک های ورودی به یک وب سایت از سایر وب سایت ها در نظر گرفته می شوند و کاربران را به صفحات خاصی از سایت فرود مانند لینک یا نقل قول هدایت می کنند.

راه دیگر برای درک این موضوع این است که بک لینک ها را به عنوان لینک های خروجی از یک وب سایت به وب سایت دیگر در نظر بگیرید. پیوندهای خروجی به وب سایت های خارجی منتهی می شوند، در حالی که پیوندهای داخلی به همان دامنه اشاره می کنند.

تفاوت بین بازخورد و لینک های ورودی

خلاصه بازخورد در مقابل پیوندهای ورودی

امیدوارم از این راهنمای مقایسه بک لینک ها با لینک های ورودی لذت برده باشید.

همانطور که متوجه شدید، تفاوت اصلی بین بک لینک ها و لینک های ورودی هدف لینک های دیجیتال مارکتینگ است. هنگام مقایسه بک لینک ها با لینک های ورودی، اصطلاح بک لینک معمولا به کیفیت و تعداد لینک های ورودی برای بهبود رتبه در موتورهای جستجو برای یک وب سایت اشاره دارد. با این حال، لینک‌های ورودی بیشتر بر کسب ترافیک از ارجاع‌ها از طریق این پیوندها در سایر وب‌سایت‌ها متمرکز هستند، که SEO یک مزیت ثانویه است.

ارسال بازخورد در مقابل لینک های ورودی: تفاوت سئو چیست؟ اولین بار در SEO Chatter ظاهر شد.