منو سایت

بازخورد چقدر طول می کشد؟ (تاثیر مسئولانه بر سئو)

 تاریخ انتشار :
/
  آموزش سئو
بازخورد چقدر طول می کشد؟ (تاثیر مسئولانه بر سئو)

در این مقاله به این سوال پاسخ خواهیم داد که بازخورد چقدر طول می کشد؟

و این موضوع مهمی است که باید به آن پرداخته شود، زیرا بسیاری از مردم تعجب می‌کنند که چقدر طول می‌کشد تا بازخورد تأثیر بگذارد تا شاهد افزایش قابل‌توجه در رتبه‌بندی موتورهای جستجو (SERP) باشیم.

آیا یک رابطه جدید فورا اثر می گذارد؟

یا در عرض چند روز؟

یا باید چند هفته یا چند ماه صبر کنید تا تاثیر ایجاد روابط را ببینید؟

در این راهنمای کامل سرعت ارجاع بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) همه این پاسخ ها و موارد دیگر را دریافت خواهید کرد.

بازخورد چقدر طول می کشد؟

بازخورد چقدر طول می کشد؟

بک لینک ها به طور متوسط ​​10 هفته طول می کشد تا روی سئو مبتنی بر لینک کار کنند. اما اگر چندین لینک را به طور همزمان بسازید، اثر سریعتر اتفاق می افتد. سه ویژگی که سرعت بازخورد را کنترل می کنند: اعتبار دامنه، رقابت کلمه کلیدی و نوع پیوند.

برای برخی از وب‌سایت‌ها، پاسخ به مدت زمان لازم برای تأثیرگذاری بازخورد ممکن است نزدیک به پنج هفته یا حتی چند روز باشد. باید به خاطر داشته باشید که هر بازخوردی به خودی خود معمولاً در ابتدا تأثیر ضعیف تری دارد، اما قدرت این ارتباط با گذشت زمان افزایش می یابد.

اگر تعداد زیادی بک لینک را به طور همزمان دریافت کنید، معمولاً نتایج بازخورد سریع تری را مشاهده خواهید کرد که برای افزایش رتبه SERP برای کلمات کلیدی رقیب کار می کند. علاوه بر این، با ترکیب شدن قدرت این اتصالات با یکدیگر، در طول زمان اثرات بسیار بیشتری خواهید دید.

با این حال، برای کلمات کلیدی کم رقابت، ممکن است تنها به چند لینک نیاز داشته باشید تا موقعیت خود را در گوگل، یاهو یا بینگ افزایش دهید. و هرچه رتبه فعلی شما پایین تر باشد، تأثیر هر بازخورد بیشتر است.

به عنوان مثال، یک صفحه وب که در موقعیت 40 برای یک کلمه کلیدی هدف قرار دارد که یک پیوند بازخورد با کیفیت بالا دریافت می‌کند، ممکن است پس از خزیدن، نمایه‌سازی آن لینک، به موقعیت شماره 20 یا بالاتر افزایش یابد و مقدار PageRank به سایت هدف منتقل شود. . و همه اینها بسته به عوامل ذکر شده در زیر می تواند در چند روز یا چند هفته اتفاق بیفتد.

چقدر طول می کشد تا بک لینک ها ایندکس شوند؟

ایندکس شدن پیوندها فقط 4 روز و حداکثر 6 ماه طول می کشد. ربات‌های موتورهای جستجو برای هر وب‌سایت با سرعت‌های متفاوتی اجرا می‌شوند و هر سایت نرخ خزیدن و بودجه خزیدن خود را دارد که تعیین می‌کند بک لینک‌ها با چه سرعتی ایندکس می‌شوند.

چه عواملی بر مدت زمانی که بازخورد باید کار کند تأثیر می گذارد؟

سرعت خزیدن

نرخ خزیدن به تعداد پرس و جوهایی در ثانیه اشاره دارد که یک ربات موتور جستجوی گوگل (Googlebot) می تواند در حین خزیدن به سایت شما ارسال کند، مثلاً 5 پرس و جو در ثانیه.

گوگل یک الگوریتم پیشرفته دارد که می تواند بهترین نرخ خزیدن را برای وب سایت شما تعیین کند تا پهنای باند سرور شما را بیش از حد بارگذاری نکند. علاوه بر این، دو عامل کلیدی وجود دارد که بر تقاضا برای خزیدن تأثیر می گذارد:

  • محبوبیت: URL هایی که در اینترنت محبوب تر هستند معمولاً بیشتر خزیده می شوند تا در فهرست ما به روزتر باشند.
  • رکود: نشانی‌های اینترنتی با محتوای قدیمی معمولاً کمتر از محتوایی که مرتباً به‌روزرسانی می‌شوند خزیده می‌شوند تا از محتوای فهرست قدیمی جلوگیری شود.

به گفته گوگل، “شما نمی توانید تعداد دفعات خزیدن گوگل در سایت خود را تغییر دهید، اما اگر می خواهید گوگل محتوای جدید یا به روز شده را در سایت شما بخزد، می توانید درخواست خزیدن کنید.” این کار از طریق جستجوگر URL کنسول جستجوی گوگل انجام می شود.

بودجه خزیدن

بودجه خزیدن تعداد صفحاتی است که Googlebot در یک بازه زمانی معین در وب سایت شما می خزد. گوگل هر صفحه وب را هر بار که از وب سایت شما بازدید می کند نمی خزند.

عوامل متعددی بر بودجه خزیدن سایت تأثیر می گذارد:

  • خزیدن میزبان / محدودیت بار: سرور وب‌سایت چقدر می‌تواند خزنده داشته باشد و تنظیمات ترجیحی مالک سایت چقدر است.
  • جستجوی خزیدن / برنامه ریزی خزیدن: کدام URL ها بر اساس محبوبیت و تعداد دفعات به روز رسانی، ارزش خزیدن را دارند.
  • محتوای سایت تکراری: وقتی محتوای تکراری پیدا می‌شود، مثلاً از طریق تغییرات ناشی از پارامترهای URL، Google URL‌های تکراری را در یک خوشه گروه‌بندی می‌کند و هر صفحه را کمتر می‌خزد.
  • صفحات خطای Soft 404: آنها می توانند بودجه خزیدن در سایت را محدود کنند، زیرا این URL های تکراری می توانند به جای صفحات با محتوای منحصر به فرد خزیده شوند.
  • فضاهای بی نهایت: صفحاتی که محتوای جدیدی برای نمایه شدن توسط Googlebot ارائه نمی‌دهند یا اصلاً محتوای جدیدی ارائه نمی‌دهند، مانند صفحه ماه آینده پایان ماه یا ابزارهای فیلتر در سایت‌های تجارت الکترونیک برای مواردی مانند دسته، قیمت، رنگ، نام تجاری، سبک و موارد دیگر. که ترکیب‌های بی‌پایانی ایجاد می‌کنند. از صفحات وب
  • محتوای کم کیفیت: محتوایی که ارزش کافی برای رتبه بندی در فهرست ارائه نمی دهد، می تواند باعث شود Googlebot پیدا کردن محتوای عالی در سایتی را که نیاز به فهرست بندی و رتبه بندی در موتورهای جستجو دارد، به تاخیر بیاندازد.

اقتدار دامنه

Domain Authority (DA) به قدرت کل دامنه با ارزیابی تعدادی از عوامل از جمله پیوند دادن دامنه های اصلی و تعداد کل پیوندها به وب سایت اشاره دارد. DA در ابتدا توسط Moz ایجاد شد و اکنون سایر ابزارهای SEO مانند Ahrefs و Semrush نسخه مخصوص به خود را از تجزیه و تحلیل SEO دارند.

اعتبار دامنه بر اساس مقیاس 1 تا 100 است، با اعداد بالاتر نشان دهنده دامنه قوی است که می تواند رتبه صفحه بیشتری را از طریق بازخورد به سایت مورد نظر برساند.

اعتبار صفحه

Authority (PA) قدرت صفحات وب منفرد را بر اساس مقیاس 1-100 اندازه گیری می کند. امتیاز بالاتر مربوط به توانایی بیشتر یک صفحه وب برای رتبه بندی در موتورهای جستجو است که با مقدار قوی تر PageRank نیز مرتبط است که می تواند با بازخورد این صفحه به سایت مورد نظر منتقل شود.

نوع اتصال

دو نوع اتصال در اینترنت وجود دارد: اتصالات dofollow در مقابل nofollow.

لینک های Dofollow نسبت به لینک های nofollow وزن بسیار بیشتری برای سئو دارند. و یک لینک dofollow از یک وب سایت با دامنه و / یا صفحه با اعتبار بالا می تواند باعث شود بک لینک ها برای سئو سریعتر کار کنند.

دشواری کلمه کلیدی

همه کلمات کلیدی یکسان ایجاد نمی شوند و هر اصطلاح رقابت خاص خود را دارد. اصطلاح کلی برای این مشکل کلمه کلیدی (KD) است که یک شاخص SEO است که برای تعیین اینکه رتبه بندی برای یک کلمه کلیدی هدف چقدر دشوار است استفاده می شود.

برخی از کلمات کلیدی امتیاز KD پایینی بین 0 تا 20 دارند و صفحه وب که آن کلمه کلیدی را هدف قرار می دهد ممکن است فقط به چند لینک نیاز داشته باشد تا تأثیری بر رتبه بندی SERP داشته باشد. علاوه بر این، سرعت کار این پیوندها معمولاً سریعتر است. از چند روز تا 5 هفته

از سوی دیگر، صفحات وب که کلمات کلیدی با امتیاز KD بالاتر بین 50 تا 100 را هدف قرار می دهند، اغلب به تعداد زیادی لینک با کیفیت بالا برای انتقال URL در SERP نیاز دارند. و این پیوندها معمولاً هفته ها، اگر نه ماه ها، طول می کشد تا سوزن این وب سایت ها را جابجا کنند.

ارتباط اتصال

مناسب بودن بازخورد همچنین می تواند بر سرعت تأثیرگذاری اتصالات شما تأثیر بگذارد.

وقتی صحبت از لینک سازی به میان می آید، بهتر است 5 لینک از سایت ها و/یا محتوای بسیار مرتبط داشته باشید تا اینکه 20 لینک از سایت های خارج از موضوع یا صفحات وب دریافت کنید.

همانطور که در این مقاله در مورد Go Fish دیجیتال بیل اسلاوسکی در به روز رسانی پتنت گوگل اشاره شد، “یکی از موارد قابل توجهی که در ادعاهای این حق اختراع پسوند جدید است، ذکر متن حاشیه نویسی در فاصله معینی از متن است. از یک لنگر پیوند که ممکن است بر صفحه ای که به آن پیوند می دهد تأثیر بگذارد.”

بنابراین، هنگام تلاش برای تأثیرگذاری بر قدرت و سرعت پیوندهای خود، باید به ارتباط وب سایت و / یا صفحه وب که پیوند به آن قرار داده شده است، توجه زیادی داشته باشید. به‌نظر می‌رسد به‌روزرسانی ثبت اختراع Google نشان می‌دهد که کلمات در فاصله معینی از متن لنگر بازخورد نیز برای درک بهتر معنای صفحه پیوند شده فهرست‌بندی می‌شوند.

سرعت اتصال

سرعت اتصال، سرعتی است که با آن پیوندهای جدید به دست می آورید، و این موضوع مهمی است که در این مقاله در مورد اینکه چند لینک در ماه امن هستند، بحث شده است.

بسیاری از افراد در جامعه سئو بر این باورند که سرعت بالای لینک (یا رشد) برای یک وب سایت بد است. با این حال، زمانی که این پیوندها به صورت ارگانیک و/یا در دستورالعمل‌های Google Webmaster ساخته شده باشند، این درست نیست.

در واقع، زمانی که می خواهید بازخورد سریعتر تأثیر بگذارد، باید سرعت اتصال خود را تا حد امکان افزایش دهید. همانطور که قبلاً در این راهنما ذکر شد، می توانید تعداد زیادی ارجاع را به طور همزمان یا در یک ماه از یکدیگر دریافت کنید، معمولاً نتایج بازخورد سریع تری را مشاهده خواهید کرد که برای افزایش رتبه شما در SERP برای کلمات کلیدی شما کار می کند.

و اگر کنجکاو هستید که چند لینک در روز ایجاد کنید، این راهنمای مرتبط را بررسی کنید.

متن لنگر

لنگر متنی که برای پیوندهای خود استفاده می کنید نیز می تواند بر مدت زمانی که طول می کشد تا پیوندهای شما کار کنند تأثیر بگذارد.

بازخورد غنی از کلمات کلیدی در یک وب سایت دامنه با مشخصات بالا یا یک صفحه وب با صفحه بالا می تواند بسیار مفیدتر از پیوندی باشد که به درستی برای کلمه کلیدی مورد نظر شما بهینه نشده است.

با این حال، شما همچنین می خواهید از یک استراتژی سختگیرانه برای بهینه سازی نسبت متن لنگر برای جلوگیری از بهینه سازی بیش از حد، جلوگیری از اقدامات دستی گوگل یا جریمه شدن توسط الگوریتم پیروی کنید. برای جزئیات بیشتر در مورد این نسبت متن لنگر، این راهنمای مرتبط را ببینید.

کار بازخورد چقدر طول می کشد؟

امیدوارم از این راهنما لذت برده باشید و به این سوال پاسخ دهید که چقدر طول می کشد تا بک لینک ها برای سئو کار کنند.

همانطور که متوجه شدید، میانگین زمان لازم برای تأثیر بازخورد برای تغییر رتبه بندی SERPS 10 هفته است. با این حال، اگر برای کلمات کلیدی کم رقابت رقابت کنید و/یا بک لینک های خود را با سرعت لینک سریعتر بسازید، می توانید نتایج را بسیار سریعتر ببینید (به عنوان مثال از چند روز تا 5 هفته).

انتشار بازخورد چقدر طول می کشد؟ (Effect On SEO Answered) اولین بار در SEO Chatter ظاهر شد.