منو سایت

بازخورد سئو سطح 2 (راهنمای لینک سازی سطح 2)

 تاریخ انتشار :
/
  آموزش سئو
بازخورد سئو سطح 2 (راهنمای لینک سازی سطح 2)

در این مقاله همه چیز را در مورد بازخورد سئو سطح 2 خواهید آموخت.

نه تنها تعریف بازخورد سطح 2 را درک خواهید کرد، بلکه مجموعه ای از نمونه های بازخورد سطح 2، یک نمای کلی از اینکه چرا برای سئو مهم هستند و لیستی از پیوندهای سطح 2 که می توانید استفاده کنید، دریافت خواهید کرد. برای به دست آوردن تعداد بیشتری از این نوع پیوندها برای وب سایت خود.

هدف نهایی در اینجا کمک به شما در درک اینکه بک لینک های سطح 2 چیست و چگونه در استراتژی کلی یک سیستم هرمی بهینه سازی موتور جستجوی خارج از صفحه قرار می گیرند تا به وب سایت شما در رتبه بالاتر در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERPS) کمک کند.

بازخورد سطح 2

بازخورد سطح 2 چیست؟

بک لینک های سطح 2 لینک هایی هستند که به یکی از لینک های موجود به وب سایت شما ساخته می شوند. از لینک های سطح دوم برای افزایش ارزش لینک های سطح اول استفاده می شود تا بتوان لینک های سهام بیشتری را به سئو وب سایت شما منتقل کرد.

نمونه های بازخورد سطح 2

 • لینک های وب 2.0 با کیفیت خوب
 • پیوند به دایرکتوری ها
 • لینک های پروفایل
 • پیوندهای نشانه گذاری اجتماعی
 • مراجع PBN
 • بیانیه های مطبوعاتی
 • بازخورد در شبکه های اجتماعی

چرا بازخورد سطح 2 مهم است؟

بک لینک های سطح 2 مهم هستند زیرا با تقویت لینک های موجود به وب سایت شما قدرت رتبه بندی می دهند. موتورهای جستجو بک لینک های سطح 2 را برای اندازه گیری اهمیت و کیفیت لینک های سطح بالا که به اهداف نمایه سازی و رتبه بندی سایت شما در SERP اشاره می کند، می خزند.

نمونه ای از ساخت لینک در سطح 2

بررسی ساختمان لینک Tier 2

استراتژی ایجاد روابط چند سطحی دارای سه سطح در هرم روابط است:

 • بازخورد سطح 1
 • بازخورد سطح 2
 • بازخورد سطح 3

بک لینک های سطح 2 لینک های غیر مستقیمی هستند که سرمایه لینک ها را برای اهداف سئو به وب سایت اصلی منتقل می کنند. بک لینک های سطح 3 به لینک های سطح 2 اشاره می کنند بک لینک های سطح 2 به لینک های سطح 1 اشاره می کنند که به وب سایت اصلی اشاره می کنند. به همین دلیل است که برخی افراد این استراتژی را هرم روابط می نامند.

هدف اصلی از ساخت لینک های سطح 2 افزایش اعتبار صفحه بک لینک سطح اول است که به صفحه اصلی وب سایت یا URL های فردی شما اشاره می کند تا به آنها کمک کند در رتبه های بالاتر در SERP قرار گیرند.

بک لینک های سطح 2 دومین لینک مهم در یک سیستم لینک بیلدینگ چند لایه هستند، زیرا به طور غیر مستقیم به وب سایت شما اشاره می کنند. پیوندهای سطح 2 پیوند مستقیمی به وب سایت اصلی ندارند، بلکه به URL های بازخورد سطح 1 اشاره می کنند تا به افزایش ارزش صفحه رتبه SEO آنها کمک کنند.

در مورد کیفیت بک لینک های سطح 2، لازم نیست به اندازه لینک های سطح اول سختگیر باشید، زیرا آنها لینک مستقیمی را به وب سایت شما ارسال نمی کنند. هدف بازخورد سطح دوم ترکیبی از کیفیت و کمیت است. هر چیزی غیر از هرزنامه خالص معمولا به اندازه کافی برای ساخت لینک های سطح 2 خوب است.

وقتی بازخورد سطح دوم ایجاد می‌کنید، می‌توانید کیفیت و ارتباط آن پیوندها را کاهش دهید تا پیوندهای بیشتری در مدت زمان کوتاه‌تری ایجاد کنید. همچنین برای بازخورد سطح 2 خوب است که ترکیبی از dofollow و nofollow باشد.

در هرمی از پیوندها که از بازخورد چند سطحی استفاده می‌کند، بهتر است روی دریافت بازخورد سطح 2 بیشتر با کیفیت مناسب تمرکز کنید تا بتوانید آن نوع پیوندها را سریع‌تر بسازید. با این حال، شما نمی خواهید استانداردهای خود را بیش از حد به سطح دوم پایین بیاورید تا پیوندهای هرزنامه را شامل شود. باز هم، کیفیت هنوز در اینجا تا حدی اهمیت دارد، بنابراین شما می خواهید بازخورد سطح 2 شما در مرحله دوم هرم لینک بیلدینگ با کیفیت متوسط ​​به بالا باشد.

منابع ساخت لینک های سطح 2

اگر می‌خواهید ایده‌هایی در مورد چگونگی ایجاد بازخورد سطح دوم با کیفیت داشته باشید، این منابع را بررسی کنید:

 • چگونه به صورت رایگان بازخورد ایجاد کنیم
 • نحوه دریافت لینک به Dofollow
 • نحوه ایجاد لینک های وب 2.0
 • نحوه دریافت لینک بدون ارسال مهمان
 • نحوه دریافت لینک از اینفوگرافیک
 • ایجاد ارتباطات رسانه های اجتماعی

خلاصه بازخورد سطح 2

امیدوارم از این راهنمای بازخورد سطح 2 لذت برده باشید.

همانطور که متوجه شدید، ساخت لینک های سطح 2 دومین مرحله مهم در هرم پیوند است، زیرا حاوی لینک هایی است که به طور غیر مستقیم به وب سایت اصلی شما اشاره می کند. این بک لینک های سطح دوم برای تقویت لینک های موجود برای سرمایه گذاری بیشتر به لینک های سئو استفاده می شوند. بنابراین، باید تمام تلاش خود را برای دریافت بازخورد بیشتر در سطح 2 انجام دهید تا نتایج URL مقصد خود را سریعتر بهبود بخشید.

بازخورد سطح 2 برای انتشار SEO (راهنمای لینک سازی سطح 2) اولین بار در SEO Chatter ظاهر شد.