منو سایت

بازاریابی ایمیلی چیست؟ + 7 نکته مهم و ضروری

 تاریخ انتشار :
/
  آموزش سئو
بازاریابی ایمیلی چیست؟ + 7 نکته مهم و ضروری

طبق آمار، حدود 4.37 میلیارد نفر در سراسر جهان از این سرویس ایمیل استفاده می کنند. پیش بینی ها نشان می دهد که این رقم تا سال 2025 به 4.59 میلیارد کاربر خواهد رسید!

همچنین طبق آمارهای اخیر، 69 درصد از بازاریابان از بازاریابی ایمیلی برای تبلیغ و توزیع محتوای خود در وب استفاده می کنند. همه این آمار نشان دهنده اهمیت بازاریابی ایمیلی است. با توجه به این آمار، دانستن ایمیل مارکتینگ بسیار مهم است و استفاده صحیح از این روش بازاریابی می تواند مخاطبان زیادی را وارد تجارت کند.

در این مقاله پس از آشنایی کامل با ایمیل مارکتینگ، ۷ حقیقت جالب در مورد این ابزار بازاریابی را ارائه می دهیم. قول می دهیم پس از مطالعه این مقاله با یکی از بهترین روش های تبلیغات و ارتباط با مشتریان آشنا شوید.

بازاریابی ایمیلی چیست؟ یک کانال مستقیم برای ارتباط با مشتری

بازاریابی ایمیلی یک کانال ارتباطی مستقیم و کاربردی برای ارتباط با مشتریان است. به عبارت ساده، بازاریابی ایمیلی استفاده از ابزارهای ایمیل برای ارسال پیام های تبلیغاتی یا تعاملی به مشتریان به منظور تبلیغ یک محصول یا خدمات، جذب مشتریان جدید یا تعامل با مشتریان قبلی است.

کسب و کارهای مختلف می توانند از این ابزار در تمام مراحل استراتژی بازاریابی خود استفاده کنند. به عنوان مثال، بازاریابی ایمیلی برای برندسازی، ترغیب مشتریان به خرید، برقراری ارتباط با اخبار و به روز رسانی ها، تعامل با مشتریان و بسیاری از اهداف دیگر استفاده می شود.

یک مثال ساده از استفاده از ایمیل مارکتینگ، اطلاع رسانی اخبار و مقالات جدید در بخش وبلاگ است. رویکردی که ما نیز در سال های اخیر در وبسیما از آن استفاده کرده ایم و نتایج شگفت انگیزی را شاهد بوده ایم.

البته باید توجه داشت که استفاده از ایمیل مارکتینگ برای هر کسب و کاری مناسب نیست. در واقع استراتژی بازاریابی یک کسب و کار تعیین می کند که آیا از ایمیل مارکتینگ استفاده شود یا خیر! توصیه می کنیم قبل از ادامه مقاله به صفحه مراجعه کنید.استراتژی بازاریابی» به وب سایت مراجعه کنید و با طراحی استراتژی بازاریابی از صفر تا صد آشنا شوید.

با کاربردهای مختلف بازاریابی ایمیلی برای تجارت آشنا شوید

استراتژی های ایمیل مارکتینگ برای کدام مشاغل مناسب هستند؟

اکنون که متوجه شدید بازاریابی ایمیلی چیست، باید به مهمترین سوال پاسخ دهید. آیا بازاریابی ایمیلی برای کسب و کار من خوب است؟

بازگشت سرمایه (ROI) و نرخ کلیک (CTR) بازاریابی ایمیلی بسته به نوع کسب و کار متفاوت است. به عنوان مثال یک فروشگاه تخصصی b2b در زمینه فروش تجهیزات صنعتی در نظر بگیرید.

آیا فکر می کنید مخاطبان این کسب و کار از ایمیل استفاده می کنند؟ حدس زدید، با توجه به خط کاری، مخاطبان این کسب و کار احتمالاً به ایمیل علاقه ای ندارند. بازاریابی پیامکی احتمالاً نرخ تبدیل بالاتری برای این نوع مخاطبان دارد.

حال یک وبلاگ بهداشتی و پزشکی را در نظر بگیرید که میلیون ها بازدیدکننده دارد و مخاطبانش به دنبال آخرین اخبار در این زمینه هستند. آیا ایمیل مارکتینگ در اینجا مناسب است یا خیر؟ باز هم، حدس می‌زنید که مخاطبان این کسب‌وکار احتمالاً نرخ تعامل بالایی با بازاریابی ایمیلی دارند.

توجه داشته باشید که بازاریابی ایمیلی تنها یک ابزار است و باید به درستی از آن استفاده کرد. اگر هنوز بازخورد خوبی از ایمیل مارکتینگ دریافت نکرده اید، پیشنهاد می کنیم از یک مشاور متخصص بازاریابی دیجیتال استفاده کنید.

ما در وبسیما می‌توانیم به شما کمک کنیم تا کمپین‌های ایمیلی جذابی ایجاد کنید و مخاطبان خود را به وب‌سایت خود هدایت کنید. برای اطلاعات بیشتر می توانید به “مشاوره دیجیتال مارکتینگ» از خدمات تخصصی و مشاوره رایگان کارشناسان ما بازدید و استفاده کنید.

7 نکته مهم که باید درباره طراحی ایمیل مارکتینگ بدانید!

تا اینجا ما فهمیدیم که بازاریابی ایمیلی چیست و برای چه شرکت هایی مناسب است. اکنون باید با نکاتی برای توسعه استراتژی بازاریابی ایمیلی آشنا شویم. متخصصان دیجیتال مارکتینگ در هنگام طراحی استراتژی بازاریابی ایمیلی ابتدا باید به یک سوال مهم پاسخ دهند: آنها قصد دارند چه جایگاهی را در استراتژی تبلیغاتی خود به بازاریابی ایمیلی اختصاص دهند؟ توجه داشته باشید که نقطه شروع هر نوع بازاریابی، تدوین یک استراتژی است. برای تدوین این برنامه به 7 نکته زیر توجه کنید.

قبل از اینکه با هم به بررسی نکات مهم بازاریابی ایمیلی بپردازیم، این واقعیت غیرقابل انکار را در نظر بگیرید که بازاریابی پیامکی تنها یکی از راه های جذب مخاطب است. استفاده از بازاریابی محتوا، سئو و کمپین های تبلیغاتی نیز می تواند جریانی از مخاطبان را به وب سایت شما هدایت کند.

در همین حال، سئو می تواند یک کانال قابل اعتماد و سودآور برای تقریبا هر کسب و کاری باشد. از شما دعوت می کنیم بیشتر بدانید و کسب و کارهایی را ببینید که توانسته اند ترافیک ارزشمندی را به همراه داشته باشند و با سئوی درون صفحه فروش را افزایش دهند.سئو سایت فروشگاهی«نگاه کن. ما به شما اطمینان می دهیم که خواندن این صفحه می تواند آینده کسب و کار شما را تغییر دهد.

1. مشتریان را اسپم نکنید! یکی از مهمترین اصول بازاریابی ایمیلی

یکی از مهمترین اصول بازاریابی ایمیلی عدم ارسال ایمیل های اسپم است. یعنی قبل از ارسال ایمیل باید از گیرنده پیام اجازه بخواهید. توصیه می کنیم هرگز برای افرادی که خودشان درخواست ایمیل نکرده اند پیام ایمیل ارسال نکنید.

راه های جلوگیری از اسپم

چرا این شغل اثر منفی این کار کمپین تبلیغاتی شما را تحت تاثیر قرار می دهد و به جای افزایش CTR، شاهد کاهش مشتریان خود خواهید بود! افزایش نرخ کلیک یکی از مهمترین اهداف بازاریابی ایمیلی است. اگر می خواهید نرخ کلیک ایمیل های خود را افزایش دهید، مقاله ” را توصیه می کنیم.ctr چیست؟» در وبلاگ وبسیما بخوانید.

2. هنگام نوشتن پیام و طراحی ایمیل مارکتینگ، شخصیت مخاطبان خود را در نظر بگیرید

تصور کنید که صاحب یک وب سایت فروش لوازم آرایش هستید. آیا ارسال ایمیل های تبلیغاتی به مردان شما را به اهدافتان می رساند؟! توجه به جنسیت، سن، ترجیحات و شخصیت کلی مخاطب یکی از مهم ترین اصول بازاریابی ایمیلی است. اگر به این موضوع توجه نکنید، نرخ ریزش کاربران خود را به میزان قابل توجهی افزایش خواهید داد.

نرخ پرش به تعداد کاربرانی اطلاق می شود که بلافاصله پس از دریافت ایمیل سایت شما را ترک می کنند. پیشنهاد می کنیم با این مفهوم به طور کامل آشنا شوید، ابتدا مقاله “نرخ پرش چیست؟» در وبلاگ وبسیما و سپس شروع به توسعه استراتژی بازاریابی ایمیلی کنید.

3. در طراحی ایمیل مارکتینگ خود به کاربران تلفن همراه توجه ویژه ای داشته باشید

طبق آمار، بیش از 30 درصد مردم هر روز ایمیل های خود را از طریق تلفن همراه خود چک می کنند. تعداد کاربران دستگاه های تلفن همراه هوشمند در جهان با سرعت نگران کننده ای در حال افزایش است. بنابراین، باید کمپین های ایمیل مارکتینگ خود را به گونه ای طراحی کنید که محتوای آن ها در تلفن های همراه نیز به درستی نمایش داده شود. در غیر این صورت بخش بزرگی از بازار را از دست خواهید داد.

برای مخاطبان موبایل خود ایمیل طراحی کنید

طراحی محتوای سازگار با موبایل نیز در سئو سایت و رتبه بندی گوگل بسیار موثر است. زیرا امروزه روبات های گوگل نسخه موبایل سایت ها را به طور کامل بررسی می کنند. به همین دلیل برای افزایش فروش باید حال و هوای کاربران هوشمند موبایل را نیز داشته باشید.

4. زمان مناسب را برای بازاریابی ایمیلی انتخاب کنید!

بازاریابی ایمیلی بسیار مقرون به صرفه تر از سایر روش های بازاریابی است. اما این روش تنها در صورت انتخاب زمان مناسب برای ارسال ایمیل به مشتریان موثر خواهد بود. به عنوان مثال، اگر مشتریان شما خارج از کشور هستند، هنگام طراحی ایمیل مارکتینگ خود باید تفاوت زمانی بین دو کشور را نیز در نظر بگیرید.

5. برای تعامل با مشتریان به طور مداوم و منظم ایمیل ارسال کنید

هدف یک کسب و کار از ارسال ایمیل های تبلیغاتی ایجاد یک ارتباط بلند مدت و تعاملی با مشتریان است. بنابراین، باید هر ماه با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید تا رابطه خود را گرم نگه دارید. یک ضرب المثل معروف است که می گوید: «هر چه دل آدم را بگیرد»! توصیه می کنیم هنگام طراحی استراتژی بازاریابی ایمیلی خود این اصل را در نظر بگیرید!

6. برای مشتریان خود ارزش قائل شوید!

هدف از بازاریابی ایمیلی چیست؟ بدون شک اولین مورد تعامل پایدار با مشتری و در نهایت افزایش فروش است. اما مخاطبان شما هر روز ده ها ایمیل تبلیغاتی دیگر از شرکت های مختلف دریافت می کنند. برای متمایز کردن خود از سایر مشاغل، باید برای آنها ارزش ایجاد کنید.

این بدان معنی است که همه ایمیل ها نباید فقط برای فروش باشند. همچنین باید پیام های تعاملی ارسال کنید تا مشتری بداند که شما ارزشمند هستید. به عنوان مثال، یک ایمیل خوش آمدگویی یک نمونه عالی از بازاریابی ایمیلی تعاملی است.

7. شخصی سازی ایمیل ها

یکی از مهمترین نکات بازاریابی ایمیلی، گروه بندی مشتریان و شخصی سازی ایمیل است. هنگام ثبت نام در سایت می توانید با استفاده از فرم های نظرسنجی اطلاعات صحیحی در مورد مشتریان خود کسب کنید. تحلیل فعالیت مخاطبان در شبکه های اجتماعی نیز در این راه موثر خواهد بود. به این ترتیب می توان لحن و پیام مناسب برای هر مشتری را به صورت جداگانه طراحی کرد تا موثرتر باشد.

ما بهترین ارائه دهندگان خدمات ایمیل مارکتینگ در جهان را به شما معرفی می کنیم

هنوز وقت هست! با بازاریابی ایمیلی رابطه خود را با مشتریان خود بهبود بخشید

در این مقاله ابتدا به طور مفصل بررسی کردیم که ایمیل مارکتینگ چیست و برای چه مشاغلی مناسب است. همچنین نکات مهم ایمیل مارکتینگ را مورد بحث قرار دادیم. اگر تا به امروز از اهمیت این ابزار دیجیتال مارکتینگ آگاه نبودید؛ خیلی دیر نشده! شما می توانید با تدوین یک استراتژی بازاریابی ایمیلی مناسب ارتباط موثری با مشتری برقرار کنید و فروش کسب و کار خود را افزایش دهید.

در صورت نیاز به مشاوره یا سوال می توانید نظرات خود را با کارشناسان وبسیما در میان بگذارید. متخصصین وبسیما در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهند بود.

بازاریابی ایمیلی چیست؟ + 7 نکته مهم و ضروری اولین بار در وبسیما پدیدار شد.