منو سایت

  • خانه
  • آموزش سئو
  • الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل چیست؟ و چه تاثیری بر سئو دارد؟ | الگوریتم زمزمه گوگل

الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل چیست؟ و چه تاثیری بر سئو دارد؟ | الگوریتم زمزمه گوگل

 تاریخ انتشار :
/
  آموزش سئو

سلام همراهان همیشگی ویکی دمی. در این سری از آموزش سئو ما در مورد الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل صحبت خواهیم کرد. مرغ مگس خوار هنگام معرفی نتایج جستجوی بسیاری را تحت تأثیر قرار داد و شکل جدیدی از جستجو و نمایش را در دنیای موتورهای جستجو ایجاد کرد. اگر علاقه مند هستید الگوریتم های گوگل مقاله الگوریتم مرغ مگس خوار را تا انتها بخوانید تا با یکی از مهمترین آنها آشنا شوید. البته اگر فکر می کنید اطلاعات کافی در این زمینه دارید، حتما تا انتهای مقاله رفته و به تستی که برای ارزیابی بیشتر شما انجام شده پاسخ دهید.

الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل (الگوریتم زمزمه گوگل) چیست؟

هدف اصلی آن بهینه سازی تقاضای مصرف کننده است. بر خلاف الگوریتم پاندا و الگوریتم برای پنگوئن ها مرغ مگس خوار که در ابتدا به عنوان افزونه به الگوریتم های گوگل اضافه شد، مدت هاست که به عنوان الگوریتم اولیه برای بهینه سازی جستجوهای کاربران تعریف شده است.

تمرکز اصلی آن بر عبارات است و به گوگل اجازه می دهد تا عبارات جستجو را به طور کامل تجزیه و تحلیل کند و دسترسی کاربران به نتایج را سرعت بخشد. با این تعریف متوجه می شویم که گوگل نام مناسبی برای آن انتخاب کرده است.

 

دلیل نامگذاری الگوریتم مرغ مگس خوار توسط گوگل

مرغ مگس خوار پرنده ای کوچک و باهوش است که دو ویژگی دقت و سرعت را در کنار هم دارد. الگوریتم گوگل همچنین سعی می کند نتایج مورد نظر کاربر را به کاربر نشان دهد و دقیقاً معنای عبارت جستجو را در کمترین زمان و با بالاترین سرعت درک کند.

چگونه الگوریتم مرغ مگس خوار جستجوی گوگل را تغییر داد؟

از پاییز 2013، میلیاردها نتایج جستجو را تحت تأثیر قرار داده است و صفحه نتایج جستجوی شخصی و صمیمی‌تری را برای کاربران فراهم می‌کند. البته نباید فراموش کرد که پاسخ گوگل به پرس و جوهای متنی در میکروثانیه، نتیجه تغییرات گسترده موتور جستجو در دهه 1920 است، اما امروزه دیگر نتایج بر اساس کلمات کلیدی خاصی نیست و کل عبارت مورد توجه قرار می گیرد.

مرغ مگس خوار تقاضای ما را درک می کند و اهمیت آن را در نتایجی که به مصرف کنندگان ارائه می دهد شامل می شود.

برای درک کامل اهمیت آپدیت مرغ مگس خوار، با ما همراه باشید تا به شما نشان دهیم که گوگل قبل از این به روز رسانی چه کاری انجام می داد و این الگوریتم برای چیست و چرا واقعاً در زندگی ما زنده است. تغییر دادن.

وارد الگوریتم پنگوئن شوید و از جریمه های آن فرار کنید

 

جستجوی قبل از الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل چه بود؟

در تابستان 2013 اصول سئو کم و بیش شبیه چیزی بود که امروز استفاده می کنیم. در آن زمان، ما در عصر “محتوای عالی” زندگی می کردیم و به پشتیبانی لینک ها (خرید لینک یا ساخت لینک) در وب سایت خود نیاز داشتیم و هدف ما همیشه این بوده است که بتوانیم به سوالاتی که برای مردم اهمیت دارد پاسخ دهیم. با این حال، حتی یک سال پس از راه اندازی الگوریتم مرغ مگس خوار، نتایج جستجو بسیار متفاوت بود.

جستجوی قدیمی گوگل

یک سال قبل از انتشار الگوریتم، نتایج جستجو دقیقاً همان چیزی را که می‌خواهید به شما می‌دهد، مانند جستجوی یک کلمه‌ای برای «بازی‌ها» و طولانی‌تر «شهردار برلینگهام، کانزاس کیست؟» یا حتی یک مخفف محبوب مانند «NBA» “، این کار به صورت صید انجام شد.

نتایج اغلب کاملاً دقیق بودند، اگرچه پاسخ کامل و مفهومی با منابع جستجوی کافی به کاربر ارائه نشد. توانایی تجزیه و تحلیل پرس و جوها هنوز برای گوگل یک چالش بود، به خصوص زمانی که گوگل باید تفاوت بین دو پرس و جوی مشابه با معانی متفاوت را تشخیص می داد.

مثلا موسیقی و تئاتر می توانند فرصت های خوبی برای اثبات این موضوع باشند. اگر اکنون گلوب را در گوگل جستجو کنیم، اطلاعاتی درباره تئاتر معروف شکسپیر گلوب پیدا خواهیم کرد. اگر این جستجو در سال 2010 انجام می شد، به احتمال زیاد اطلاعاتی در مورد کروی بودن “کره زمین” یا اطلاعاتی در مورد آموزش جهانی و نظارت بر محیط زیست به شما داده می شد.

حالا فکر کنید که جستجوگر به بازیگران علاقه ای ندارد و چیزی که با وارد کردن کلمه گلوب به دنبال آن است آهنگی به همین نام مربوط به سال 1991 است. امروز ما می توانیم به راحتی جستجوهای جستجوی خود را در گوگل تنظیم کنیم تا گوگل بتواند پاسخ دقیق را بازیابی و نشان دهد. سوالات. فقط به خاطر داشته باشید که هرگز نباید سوالات اشتباه بپرسید، مانند “ماشین مسیح چیست؟” بپرسید چون قطعا جواب اشتباهی خواهید گرفت.

برای درک کامل این الگوریتم باید با ویژگی های اولیه گوگل که تاثیر زیادی در جستجو دارد و الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل که به آنها در جستجو کمک می کند آشنا شویم. یکی از ویژگی های کلیدی گوگل این است کهگرافیک دانش و جستجوی معنایی“E.

 

گرافیک دانش گوگل

نمودار دانش در سال 2012 منتشر شد
ایده اصلی این بود که اطلاعاتی را برای این متن آماده کنیم، مثلاً هنگام جستجوی عبارت “محل اقامت پاریس هیلتون”.

قبل از نمودار دانش، ممکن است اطلاعاتی در مورد هتل هیلتون کنار رود سن به جای نتایج از وارث «خانم پاریس هیلتون» از هتل های هیلتون دریافت کرده باشید. در واقع، گوگل ممکن است از نمودار دانش برای ارائه اطلاعات دیگری که ممکن است به جستجوی کاربر مرتبط باشد، استفاده کند.

جستجوی معنایی جستجو با کلمات کلیدی و فراتر از آن کاملاً متفاوت است.
گوگل روی کلماتی که در جستجوی معنا نوشته می شوند تمرکز نمی کند، بلکه در واقع معنا و مفاهیم نوشته شده مهم است.

 

تاثیر الگوریتم مرغ مگس خوار بر سئو

برخلاف الگوریتم های ضد هرزنامه پنگوئن و پاندا، الگوریتم مرغ مگس خوار افزونه ای است که عباراتی را که کاربران به دنبال آن هستند تجزیه و تحلیل می کند. برای اینکه با این الگوریتم تنبیه نشویم و سئو سایت خود را بهبود بخشید شما باید محتوایی مرتبط با عباراتی که کاربران جستجو می کنند تولید کنید.

اگر کاربران هنگام جستجوی عبارات طولانی از وب سایت شما بازدید کنند و به هدف خود برسند، برای الگوریتم مرغ مگس خوار تایید می شوید.

 

هدف از به روز رسانی الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل چیست؟

مرغ مگس خوار پیشرفت های زیادی در فناوری جستجوی گوگل داشته است و حدود 90 درصد از جستجوهای جهانی را تحت تأثیر قرار داده است و بر سه مؤلفه اصلی زیر تمرکز دارد:

  • جستجوی محاوره ای

مرغ مگس خوار با استفاده از پردازش زبان طبیعی (روشی در هوش مصنوعی) می تواند نتایج خوبی را بر اساس کلیدواژه های اصلی و طولانی که شامل عبارات و جملات و ویژگی های معنایی می شود، ایجاد کند. این به کاربران این امکان را می دهد که با اطمینان موضوعات عمومی و خاص مورد علاقه و هر چیزی که مربوط به این موضوع است جستجو کنند.

  • جستجوی انسان

اگر در روزهای اولیه اینترنت از یک موتور جستجو استفاده می کردید، باید به خاطر داشته باشید که جستجو برای موضوعات و موارد خاصی که اطلاعات کافی در مورد آنها نداشتید دشوار بود. الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل با تمرکز بر کلمات مترادف و موضوعات مرتبط این مشکل را حل می کند.

برای روشن تر شدن موضوع، تصور کنید شخصی به دنبال عبارت «رئیس جمهور بریتانیا» است. البته بریتانیا رئیس جمهور ندارد و در سلطنت بریتانیا، نخست وزیر رئیس دولت است. اگر در گذشته این عبارت جستجو می شد، احتمالا گوگل جواب درستی برای این جستجو نداشت، اما امروزه این الگوریتم به کاربر کمک می کند تا آنچه را که نمی داند و جستجو کرده و به نتایج درستی دست یابد، بفهمد.

  • جستجوی صوتی

با ایجاد این الگوریتم، جستجوی محاوره ای تغییرات زیادی در سئو ایجاد کرده است و این تغییرات باعث پیشرفت گوگل در درک زبان طبیعی و جستجوی صوتی شده است. در جستجوی صوتی، وقتی عبارت را می گویید، در واقع با مرغ مگس خوار تماس می گیرید تا پاسخ را بیابد. به طور کلی، کلمات کلیدی به تنهایی برای قضاوت در مورد قصد کاربر برای جستجو کافی نیستند، بنابراین مرغ مگس خوار، همراه با Google Knowledge و Semantics Graph، می توانند نتایج بهتری را هم برای جستجوی متنی و هم برای جستجوی صوتی برای مصرف کنندگان ارائه دهند و کار را برای مصرف کنندگان آسان تر کنند. به آرامی

الگوریتم پاندا گوگل چیست؟

 

بهینه سازی جستجوی محلی

موتور جستجو با استفاده از جستجوی معنایی و پردازش زبان طبیعی، که با هم تفکر و خواسته‌های فرد را منعکس می‌کند، می‌تواند پرس و جوها را تجزیه و تحلیل کند و آنچه کاربران به دنبال آن هستند را بیابد. با وجود این ویژگی ها، استفاده از کلمات کلیدی و پاراگراف های توضیحی که شرکت ها در سایت های خود تعریف می کنند بسیار کمتر اهمیت دارد. به عبارت دیگر، روش های نادرست اسپم کردن صفحات با کلمات کلیدی و ایمیل های جعلی بسیار ضعیف شده و حتی می تواند منجر به جریمه از طرف گوگل اگرچه هنوز در حال استفاده است.

 

اخرین حرف

این الگوریتم یک فرصت برای شماست! زیرا به کیفیت محتوای ایجاد شده و ارزش این محتوا برای کاربران توجه ویژه ای دارد. بنابراین، اگر سئو برای شما مهم است، در تولید محتوا برای سایت خود و تعریف کلمات کلیدی دقت کنید و در نظر داشته باشید که الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل، سایت هایی را هدف قرار می دهد که حاوی کلمات کلیدی بی فایده و محتوای بی کیفیت هستند.

اگر محتوای سایت شما مطابق با اهداف جستجوی گوگل باشد، رتبه سایت به صورت ارگانیک و محلی افزایش می یابد. در نتیجه، برآورده کردن نیازهای کاربران و تطبیق مناسب پرس و جوها یا اهداف جستجوی آنها باید برای شما در اولویت باشد تا الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل بتواند به دیده شدن سایت شما کمک کند.

 

امیدوارم این مقاله ویکی دمی لذت ببرید و برای شما مفید باشد. در آخر اگر نظر یا سوالی دارید حتما با ما در میان بگذارید.

تست الگوریتم مرغ مگس خوار

الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل چه می گوید؟ و چه تاثیری بر سئو دارد؟ | الگوریتم زمزمه گوگل اولین بار در ویکی دمی. به نظر می رسد.